Sağlık Bakanlığı'ndan MEB'e öneri: Öğretmen ve çalışanlar tam doz aşılanmalı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi. Rehberde öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servisi personeli ile öğrencilerle aynı evde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerildi.

GÜNCEL 24.08.2021, 10:51
Sağlık Bakanlığı'ndan MEB'e öneri: Öğretmen ve çalışanlar tam doz aşılanmalı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Rehberde öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servisi personeli ile öğrencilerle aynı evde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerildi.

Yorumlar (7)
İnsaf 1 ay önce
Önermek değil zorunluluk olmalı. Sınıflarda mesafe için ne denmiş? Okul servislerinde mesafe? Toplu taşımada mesafe var mı?
Murat yildiz 1 ay önce
Derdiniz belli millete asi vurmak hastalık bahane fakat bunun sonucları 10 yıl sonra ortaya çıktığında hiçbirimiz utanmayacaksınız fakat yargılanıp fetoculer gibi silivri ye mecburi ikametkah aldiracaksiniz
Murat kurt 1 ay önce
Derdiniz belli millete asi vurmak hastalık bahane fakat bunun sonucları 10 yıl sonra ortaya çıktığında hiçbirimiz utanmayacaksınız fakat yargılanıp fetoculer gibi silivri ye mecburi ikametkah
esennur 1 ay önce
Sayın sağlık bakanı hastanede hizmet veren ama aşı olmamış çalışanlarından da geçersizliği DSÖ tarafından kabul edilmiş pcr testini zorunlu tutmuş mu acaba?
Anne 1 ay önce
12 yaş üstüne acil aşı istiyoruz. Lütfen artık açın. İsteyenler aşılansın.
orhan baba 1 ay önce
hiç hastalanmayan yada kendine dikkat edeni ne diye aşılarsınız ki ne gerek var. isteyen 10 doz olsun istemeyene de lütfen karışmayın.
Özgür 1 ay önce
Bu çağrıyı geçen yıl Kasım ayınca eğitimciler Covidden ölürken niye yapmadınız?...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49