Prof. Dr. İlhan: O illerde yüz yüze eğitime geçilebilir

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların yüz yüze eğitime başlama kararında illere göre koronavirüs risk haritasının önemli olacağını belirterek, "Mavi ve sarı renkte olan illerde okulların açılması yoluna gidilebilir

GÜNCEL 28.05.2021, 11:40
Prof. Dr. İlhan: O illerde yüz yüze eğitime geçilebilir

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi İlhan, vaka durumuna göre bunu 1 Haziran'da değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Karar, Türkiye genelinde alınabileceği gibi iller bazında da olabilir. dedi.

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan, okullarda yüz yüze eğitime geçiş süreciyle ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Okullarda uzaktan eğitimin devam ettiğini anımsatan İlhan, yüz yüze eğitimdeki kazanımların çok daha fazla olduğunu vurguladı.

İlhan, okullarda öğretimin dışında eğitimin de verildiğine dikkati çekerek, çocukların yüz yüze bir şekilde öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte olmasının hem eğitsel hem öğretsel hem de psikolojik açıdan oldukça önem taşıdığının altını çizdi.

"Açık havada bulunma ihtimalleri söz konusu"

Okuldaki birlikteliğin özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin gelişimi için çok daha önemli olduğuna işaret eden İlhan, sözlerine şöyle devam etti:

Yorumlar (4)
Bahadır 3 hafta önce
Bilmem farkında mısınız ama hazirana girdik, ne okulu, ne açması.. Açsanız da öğrenci nerede? Sınav yok bir şey yok, herkes yaylaya ya da yazlık yerlere gitti bile. Bir tek 8 ve 12. Sınıflar kaldı, onlar da LGS ve üniversite sınavını bekliyor.
Mamoste 3 hafta önce
Neyin kafasını yaşıyorsunuz meb son yönetmelikle okulları zaten kapattı. Öğrenci yok.sinav zorunluluğu kaldırıldı.hangi öğrenci gelir okula
Kenan 3 hafta önce
Mavi mi kaldı Allah aşkına.Prof.olmuşsun ama matematik yok gibi bir şey.Oran orantı mesela hocam.Üstelik yaz geldi açsan ne yazar.Notlar bile belli.Evet siz bence matematiği açın biraz tekrar edin hocam.
Erdal 3 hafta önce
Bir öğretmen olarak okulumu çok özledim ama bu süreçte az zaman kalmışken okulu açmak vaka sayısını yükseltmekten başka hiç bir işe yaramaz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49