PCR testi zorunluluğuna tepki için 450 kilometre yürüyecek

1998’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasağına karşı kurulan Özgürlük Platformu Başkanlığı’nı yürüten Ahmet Tanman, şehirler arası yolculukta PCR testi zorunluluğunu protesto etti.

GÜNCEL 11.09.2021, 08:56
PCR testi zorunluluğuna tepki için 450 kilometre yürüyecek

İstanbul'da ikamet eden Ahmet Tanman, Ankara'da iken şehirler arası yolculukta PCR testi zorunluluğu getirilince yaya olarak dönme kararı aldı.

Tanman, “İstanbul'a evime gitmem gerekirken Ankara'da mahsur kaldım. Nedeni, İçişleri Bakanlığı'nın aşı ve PCR genelgesi. Toplu taşıma ulaşım aracı beni almıyor. Bu Erdoğan ve yıllarca emek verdiğim davama darbedir” dedi. 7 Eylül'de Ankara'dan yürüyüşe başlayan Tanman, Sağlık Bakanı Koca'ya da tepki gösterdi. Tanman “Ey Koca! Sen bu milletin ahir zamanda karşısına çıkabilecek en ağır imtihan mısın? Sen ve ortakların hangi hakla çocuklara sağlık taraması adı altında neyin müdahalesini edeceksiniz? Hayırdır yeni Milli Eğitim Bakanı ile ortak mı aldınız bu kararı?” dedi.

Kaynak: Sözcü

Yorumlar (1)
DOKTOR 2 hafta önce
Al sana İyi bir şey yaptığını zanneden bir psikolojik vaka....Ruh hastalığı olan böyle insanların toplum içinde gezmesi ciddi tehlike.Bari bunları haber yapmayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49