Özel okul ve kolejlerde tam burslu kayıt fırsatı

Türkiye genelindeki tüm özel okullar 2021-2022 eğitim- öğretim yılı için erken kayıt dönemini başlattı.

GÜNCEL 26.02.2021, 15:23
Özel okul ve kolejlerde tam burslu kayıt fırsatı

Özel okullar her yıl ocak-mayıs ayları arasında yeni ücretlerini ilan ediyor. Ancak erken kayıt döneminde gelecek yılın ücretleri üzerinden indirim yapılıyor ya da geçen yılın ücretleri uygulanıyor. Nisan ayına kadar devam eden erken kayıt dönemi ailelerin eğitim bütçelerini önemli ölçüde destekliyor. Ayrıca birçok okul düzenledikleri bursluluk sınavları kapsamında başarılı öğrencilere yüzde 100'e varan oranlarda burs veriyor. Burs sınavları da erken kayıt döneminde gerçekleştiriliyor.

YÜZDE 50'YE VARAN İNDİRİM
Özel okulların eğitim ücretlerindeki fiyat indirimleri, ilan edilen ücretin yüzde 50'sinden fazla olmamak üzere her okul tarafından değişik oranlarda yapılabiliyor. Önümüzdeki yılın ücretlerinden ortalama yüzde 20 civarında indirim oluyor. Velilere indirimlerin yanı sıra fiyat dondurma seçenekleri de sunuluyor. Ya da peşin ödemelerde indirimli fiyatlara ek olarak yüzde 10 daha iskonto uygulanıyor. Ayrıca vadeli ödeme seçenekleri de sunuluyor.

VAZGEÇMEK MÜMKÜN
Erken kayıt avantajından faydalanan aileler daha sonra fikrini değiştirirse, öğrencinin kaydı haziran ayında e-Okul'a işlenene kadar başka bir kuruma çocuğunun kaydını yaptırabilir. Bu noktada herhangi bir sorun yaşanmaz, maddi bir zarara da uğranmaz. Ama öğrencinin kaydı e-Okul'a işlenmişse ve veli bundan sonra fikrini değiştirirse kurumun yüzde 10 oranında bir kesinti yapma hakkı var. Bunun dışında herhangi bir maddi kayıp söz konusu değil. Tabii daha sonra vazgeçilirse, daha fazla kesinti yapılıyor.

Kaynak: SABAH
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49