Özel Öğretim Genel Müdürlüğü Özerklik mi İlan Etti ?

Milli Eğitim Bakanlığında son dönemde çok ilginç olaylar yaşanıyor ...

GÜNCEL 08.01.2021, 23:39 09.01.2021, 00:10
Özel Öğretim Genel Müdürlüğü Özerklik mi İlan Etti ?

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığında son dönemde çok ilginç olaylar yaşanıyor .

Kovid-19 süreciyle birlikte genel müdürlükler arasındaki koordinasyonsuzluk ve yönetilememe konularını daha önce haberleştirmiştik .

Bugün size yine aynı Bakanlıktan ilginç bir olayı aktaracağız .

Bugün Kamudanhaber sitemize ulaşan bir özel okul temsilcisi ; özel okuluyla ilgili bir konuyu görüşmek ve sorununu anlatmak için Perşembe günü Ankara’ya geldiğini , Perşembe günü ve Cuma günü tüm çabalarına rağmen Özel Öğretim Kurumları binasına giremediğini anlattı .

Sitemizi arayan özel okul temsilcisine , Özel Öğretim Kurumlarında sorununuzu anlatacak bir kişi mi bulamadınız dememize rağmen ; Özel Öğretim Kurumları binasına girişin yasaklandığını söyledi. Bu soruyu ısrarla yine sormamıza rağmen yine aynı cevabı aldık.

Özel Öğretim Kurumları binasına genel müdürün randevu verdiği kişiler hariç ziyaretçi yasağı konulmuş .

Milli Eğitim Bakanlığında diğer birimlerde böyle bir yasak var mı diye araştırdığımızda ; bu yasağın sadece özel öğretim genel müdürlüğünde olduğunu öğrendik .

Milli Eğitim Bakanlığında ciddi derecede genel müdürlükler arasında koordinasyon eksikliği , uygulama birliği , tek elden yönetilememe sorunu olduğunu daha önce defaten örneklerlerle yazdık .

Milli Eğitim Bakanlığında en önemli sorunların başında da Bakan yardımcılarının kendi Bakanlıklarını ilan etmesi geliyor. Bunu bir sonraki haberimizde belgeleriyle yazacağız.

Bakan yarımcılarının kendi Bakanlıklarını ilan ettiği bir kurumda , Genel Müdürlüklerinde kendi özerkliğini ilan etmesi hiçte anormal gelmiyor artık !

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumlarına bir işiniz düşer yada bir arkadaşınızı ziyarete gidecek olursanız Genel Müdürden randevu almadan gitmeyin sakın !

Yoksa kapıda kalırsınız...

Sorumlu habercilik gereği bizden uyarması ...

Yorumlar (29)
Adem 2 hafta önce
Muammer yıldız klasiği ama hemşerisi özel okul sahibiyle her hafta rutin görüşüyor :)
Ayten 2 hafta önce
Bunlar taşıma bürokrat . İstanbulda oturup boş zamanlarında Ankara’da genel müdürlük yaparlar . Nazif Yılmaz , Ahmet Emre bilgili ve Muhammer Yıldız . Bunlar genel müdürlüğü Hoby olarak yapıyorlar . Suç bunlarda değil . Bunlarla çalışan Bakan’da . Milli eğitimin döküntüleri , polis , mühendis, doktor bunlarla başarılı olamaz Ziya Selçuk . Dökülüyor zaten
Kibirrrrrrrrr 2 hafta önce
Ziya hocaya gideydi hoca görüşürdü en azından bunlar gibi kibirli değil
Başkent 2 hafta önce
Ziya hoca kontrolü kaybetmiş . Herkes kafasına göre takılıyor. Bakan’da çok umursamıyor , o da alsalarda gitsek modunda herhalde . Bakanlıkta canla başla çalışan tek kişi Mahmut Özer bakanımızdır.
Atik hoca 2 hafta önce
Adam ayıp etmiş bak derdini anlatmaya milli eğitime niye gidiyor kanarya severler derneğine gitseydi dinlerlerdi Milli eğitim de artık tuz da koktu tuz bakan kodrolarına hakim değil bakan yırtına dursun böyle bürokratlar düşman başına savruluyorlar
Selim 2 hafta önce
Bu ülkenin valileri kapısını açıp halk günü yapıyor bu sendeki kibir ego ne beyim altındaki koltuk kadar güçlüsün devletin gücü yarın altından çeker alırlar görürsün gücünü
Pesiyen 2 hafta önce
Özel okul sahibi yanlış yere gitmiş . Hemşerisinin serüven lokantasına gitse görüşürdü.
crayz 2 hafta önce
İstanbul'dan alışkanlık kalmıştır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49