Okullara yönelik 1 Haziran sonrası için yüz yüze eğitim kararı çıkar mı?

Tam kapanma süreci sonrasında kademeli başlayan normalleşme sürecinin görüşülüp değerlendirileceği ve 1 Haziran sonrası için yol haritasının hazırlanacağı kabine toplantısında, 1 Haziran sonrasında yüz yüze eğitim ile ile ilgili olarak karar çıkar mı? Detaylar haberimizde...

GÜNCEL 17.05.2021, 12:55
Okullara yönelik 1 Haziran sonrası için yüz yüze eğitim kararı çıkar mı?

Bilindiği gibi kademli normalleşme kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı 8 ve 12.sınıfların DYK kursları ve okul öncesi kurumlar dışındaki tüm kademelerde 1 Haziran 2021'e kadar tam zamanlı uzaktan eğitime devam edilmesi yönünde karar verdi. 1 Haziran sonrası için ise daha sonra karar verileceği açıklandı.

1 Haziran sonrası için yüz yüze eğitim kararı çıkar mı?

Bugün yapılacak kabine toplantısında 1 Haziran sonrasında yüz yüze eğitim konusunun masaya yatırılması ve değerlendirilmesi bekleniyor. Ancak eğitim öğretim yılının tamamlanmasına çok az bir süre kala tüm kademelerin yüz yüze eğitime çağrılması pek muhtemel görünmüyor. Sadece liselerde yüz yüze sınavlar için talep eden öğrencilerin  Haziran ayı içinde okullara çağrılması ve sınavlarının yapılması yönünde karar alınması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Ancak yine yüz yüze eğitim ile ilgili olarak nihai kararın kabine toplantısında alınması bekleniyor.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49