'Okula ara verme tatil değil, şehir değiştirmeyin'

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, okullara ara verilmesinden sonra sosyal medya hesabından bazı uyarılarda bulundu.

GÜNCEL 12.03.2020, 20:37
'Okula ara verme tatil değil, şehir değiştirmeyin'

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, okullara ara verilmesinden sonra sosyal medya hesabından bazı uyarılarda bulundu.

Güllüoğlu, bunun bir tatil olmadığını, hareketliliği azaltmak gerektiğini söyledi. Başka şehre gitmektense evde dinlenilmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Güllüoğlu'nun sosyal medyadan yaptığı uyarılar

1. Okullara "Salgın Hastalık" tehlikesi sebebiyle ara verildi!

2. Virüsün yayılması olasılığına karşı okullardaki kalabalığın azaltılması, çocukların korunmasını ve de mikrobun taşınmasının engellenmesi amaçlanıyor.

3. Vatandaşlarımızın yapması gereken, okullara ara verilen bu dönemde çocukları okullar yerine başka kalabalık yerlere götürmek değil kalabalıkları azaltmak olmalıdır.

4. Başka şehre gitmek yerine herkesin mümkünse evinde, hali hazırda yaşadığı şehirde kalması en doğrusu olacaktır. Hareketliliği azaltmak gerekir.

5. Bu arayı tatil değil, virüsle ve yayılımıyla mücadele için zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmayacak bir kamp gibi görmek lazım. Kitap okuma kampı, kültür kampı, aileyle zaman geçirme kampı sayın.

Yorumlar (2)
Nasıl? 1 yıl önce
En az uç hafta okullar kapalı! İnternet veya TV den uzaktan eğitim fayda vermez!Çözüm bu salgın tehlikesi atlatıldıktan sonra haziranın sonuna bu uç haftanın eklenmesi! Elbette herşeyin başı sağlık! Lakin bu geçtikten sonra çocuklarınızın haftalarca eğitim ortamından geri kalması yüz yüze eğitimle tamamlanmak zorunda!
Seda 1 yıl önce
Hazirandan sonra eklenmeli...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49