Okul servisleri mercek altında

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, okul servisleri konusunda kanun ve yönetmeliklerde bir sorun olmamasına karşın zaman zaman sıkıntılar yaşandığını belirtti.

GÜNCEL 14.09.2017, 10:16
Okul servisleri mercek altında

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin "Sorumluluğun üç bakanlık arasında paylaşılmış olması zaman zaman iletişim kopukluğu hissiyatına neden oluyor. Bunu çözersek sıkıntı kalmayacak. Bugün itibarıyla üç bakanlık ortak olarak aksayan hususları düzeltecek bir çalışmayı yürüteceğiz. Problemin giderilmesi için formül oluşturup sayın bakanlarımıza arz etmiş olacağız. Zannediyorum hafta içinde çözülmüş olacak" dedi.

Servis denetimlerine ilişkin bir soru üzerine Tekin, "MEB olarak herhangi bir aracın modeli, niteliği ve vasfı ile alakalı herhangi bir şekilde yorum yapma yetkinliğimiz yok. Aynı şekilde bir başka bakanlığın da Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarındaki servis hizmetleriyle alakalı bir şey söyleme konusunda çok yetkili olmadığını kabul etmek lazım. Bir iki problemin giderilmesi için bugün itibarıyla formülü oluşturup sayın bakanlarımıza arz etmiş olacağız. Zannediyorum o da hafta içinde çözülmüş olacak" ifadesini kullandı.

Yorumlar (1)
HASAN BAL 4 yıl önce
YÖNETMELİK OLMUŞ KAÇ PARA SEN ONLARI DENETLEYEN MÜFETTİŞLERİ ETKİSİZ KIL SADECE KULLUK YAPACAK MÜFETTİŞ ARA SONRADA VATANDAŞI KANDIR.ÖNCEDEN DENETİM YAPILIYORDU OLAY YOKTU 3 YILDIR DENETLETMİYORLAR
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49