Okul Müdürü, Kılıçdaroğlu’na kızdı. 7 maaşını bağışladı

Okul Müdürü Abdulla Sönmez, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘hiçbir öğretmen yalancıya sahip çıkamaz’ sözlerine tepki olarak 7 maaşını ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bağışladı.

GÜNCEL 13.01.2021, 17:36
Okul Müdürü, Kılıçdaroğlu’na kızdı. 7 maaşını bağışladı

Hatay’da Feridun Tınaztepe İlköğretim Okulu Müdürü Abdulla Sönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ‘hiçbir öğretmen yalancıya sahip çıkamaz’ sözlerine tepki olarak 7 maaşını ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bağışladı.

Okul Müdürü Abdulla Sönmez, Kemal Kılıçdaroğlu’nın sözlerinin kendisini derinden üzdüğünü ifade ederek, "Öğretmenler dün Kurtuluş Savaşı’nın, bugün korona virüs salgınının her kademesinde ve safhasında tüm güçleriyle mücadele etmektedir. Öğretmenler kendi isteklerini ifade edecek bilgi ve donanıma sahiplerdir. Öğretmenleri rahatsız eden açıklamalarınızdan sonra hiç merak etmeyin sizi kimse dinlemez. Cumhurbaşkanımız öğretmenlere 3600 ek gösterge sözü vermiştir. Fakat zaman belirtmemiştir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun da ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına katılmasını beklediğini belirten Sönmez, “Kemal Kılıçdaroğlu dünya ülkeleri maddi manevi bütün güçleri ile korona virüs salgın hastalığı ile mücadele ederken önce sağlık denildiğinde ‘pardon sağlık’ diyerek yersiz ve zamansız öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi konusunu dile getirerek öğretmenleri suçlamak yerine, ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı sorumluluğu ile Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözünü yerine getirmenizi mili birlik ve beraberlik ruhu ile Cumhurbaşkanımız gibi 7 maaşınızı bağışlayarak ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasını yeniden daha güçlü başlatmanızı beklerdim. Sizin yapamadığınızı, ben yapacağım. Cumhurbaşkanımız gibi 7 maaşımı bağışlayacağım. ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasını yeniden daha güçlü başlatacağız” dedi.

Sönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘On Sekiz’ şiiri yazdığını, bunu Kılıçdaroğlu’na da göndereceğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız ülkemizi 18 yıldır başarıdan başarıya koşturarak kesintisiz yönetmektedir. Cumhurbaşkanımızın 18 yıldır ülkemizi yüksek enerji ile yönetmesinin nedenini araştırdım. Adının baş harflerinin toplamı 18 sayısından geldiğini gördüm. 18 yılını taçlandırmak için adının baş harfleri ile başlayan geçmişten günümüze hayatını, yaşadıklarını, başarılarını şiir tadında anlatan akrostiş ve kronolojik On Sekiz şiirini yazdım. On Sekiz şiirini, size gönderiyorum. On Sekiz şiirinin dikkatlice okuyunuz. Cumhurbaşkanımızın özde Cumhurbaşkanı olduğunu anlayacaksınız” dedi.

Cumhurbaşkanına seslenen Sönmez, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği akıl ve mantık yoksunu sözlerini kabul edemedim. Öğretmenlere yapılan ithamlara daha fazla sessiz kalamadım. Beni bağışlayınız. Sözünüzü yerine getireceğim. Öğretmen gömleğini çıkaracağım. Safına, yakınına, yanına, kabulünü bekleyeceğim” dedi.

Yorumlar (33)
feray 5 gün önce
şube müdürlüğü cepte...
Vatandaş 5 gün önce
Aferin sana bravo müdür. Kim tutar seni. Gözüne hangi koltuğu kestirdin onu söyle bakem
Araştırılsın 5 gün önce
Ben bir öğretmen olarak değil 7 aylık, 1 aylık maaşımı bağışlasam çoluğum çocuğum aç kalır, dilenecek durumdan beter olurum. Memurlar kan ağlarken bu adam nasıl oluyor da, nasıl bir mal varlığına sahip de 7 maaşından vazgeçebiliyor? Bu adamın mal varlığı ve ne şekilde elde edildiği acilen araştırılmalı.
Siyasete gir 5 gün önce
Birisi bu şahısa memur olduğunu hatırlatsın. Bir memur bu şekilde siyasi beyanlarda bulunamaz. Tam tersi bir açıklama olsaydı merak ediyorum ne yapılırdı. Çok meraklı ve kendini yetenekli görüyorsa gitsin siyasete girsin devletin makamında oturan bürokrat böle açıklama yapamaz. Ha iktidar değişse ilk taraf değiştirecekler böleleridir.
AYHAN ÖNAL 5 gün önce
Yok öyle bi dünya. Öğretmeni veya müdürleri daha çok sorgulatır bu davranış. 7 Maaşını bağışlamış, 1000 değil 2000 değil. Geçimini sağlayan başka işleri varsa müdürlükte işi ne, yoksa neyin karşılığı bu.
vatandaş 5 gün önce
boş kümesin sen müdür efendi
Hoca 5 gün önce
Zaten basimiza ne geliyorsa isini layigiyla yapmak yerine ucuz yalakalikla yukseklere cikma hevesinden geliyor.
öğretmen 5 gün önce
kim tutar seni ,dikkat et motoru yakma......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49