Okul Müdürü darp edildi

Sultanbeyli Yunus Emre Orta Okul Müdürü Adem Işık, Ataşehir’de evinin önünde aracından indiği esnada kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından saldırıya uğradı.

GÜNCEL 10.11.2020, 21:33
Okul Müdürü darp edildi

Bereli ve maskeli saldırganların darbeleriyle omurgasında üç, kafatasında iki kırık oluşan Işık, çevredeki vatandaşlar tarafından hemen hastaneye kaldırıldı.
Dün mesai bitimiyle birlikte aracına binip evine giden Sultanbeyli Yunus Emre Orta Okul Müdürü Adem Işık, Ataşehir’de evinin önünde aracından indiği esnada kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından saldırıya uğradı.

İMDADINA ÇEVREDEKİ VATANDAŞLAR YETİŞTİ
Akşam saatlerinde evinin önünde aracından iner inmez saldırıya uğrayan Işık, almış olduğu darbelerle yere yığıldı. Başına ve sırtına gelen tekme ve yumruklarla acı içinde düştüğü yerden kalkamayan Işık’ın imdadına çevredeki vatandaşlar koştu.

Olay yerine çağrılan ambulansla hemen hastaneye kaldırılıp beyin ve sırt tomografisi çekilen Adem Işık’ın omurgasında üç, kafatası göz kenarında ise iki kırığın oluştuğu belirtildi. İş göremez raporu alan ‘Işık’ın tedavisi devam ediyor.

ALDIĞIM DARBELERLE SIRTIM VE KAFAM ÇOK ACIYORDU
Tedavisi sonrası uğramış olduğu saldırıyla alakalı bir açıklama yapan Işık, “Her zaman olduğu gibi mesai bitiminde aracıma binip Ataşehir’deki evime doğru gittim.

Evimin yakınında bulunan bir fırından ekmek aldıktan sonra sokağıma aracımı park edip indim. Aracımı kilitlemeye çalıştığım anda sağ gözüm üzerine şiddetli bir darbe aldım.
Aldığım darbenin etkisiyle şok ve acı içinde yere düştüm. Yerdeyken birçok yumruk ve tekme darbesi aldım. Saldırının kaç dakika sürdüğünü bilmiyorum. Ama aldığım darbeler sebebiyle sırtım ve kafam çok acıyordu.

Saldırganların bere ya da maske taktığını gördüm. Benim hiç kimseyle ne husumetim ne de bir alışverişim var. Ben evimden işine, işinden evine giden bir adamım.
Uzun yıllar okulda hizmetli olarak çalışan ve okulun bir sınıfını müştemilat olarak kullanan birini sınıfı işgal ettiği için okuldan gönderdim. Okuldan çıkmadan önce beni ve müdür yardımcımı tehdit etmişti.

Ben bu kişiden şüpheleniyorum. Genç ve atletik olan saldırganların yüzlerini görmediğim için kimsenin günahına giremiyorum.”

EVİMİN ADRESİNİ NERDEN BULDULAR?
Müdür olarak göreve başladığım gün okulda detaylı çalışma başlattım. Öğrenci fazlalığından dolayı sınıfların yetersiz olduğunu gördüm. Büyük bir sınıfın müştemilat olarak kullanan hizmetliye burayı sınıf yapacağımı söyleyip boşaltmasını istedim.

Uzun bir zaman sınıfı boşaltmamak için direndi. Ben öğrencilerimi düşünerek işgal ettiği sınıfı boşaltmasını sağladım. Bu şahıs ve bir arkadaşı beni ve yardımcımı defalarca tehdit etti.
Kendilerinden şikayetçi olduk. Müştemilatı işgal eden şahıs yardımcıma odasında saldırıda bulundu tehdit etti. Yapılan saldırı ve tehditler karşısında yardımcım daha çok dayanamayarak tayini isteyip gitti.

Geçtiğimiz hafta Necmi adında biri okula gelip sınıf sınıf dolaşıp beni arıyormuş tehdit etmek için. Nemci dediğim kişi daha önce hizmetli ile birlikte bizi tehdit edendir.
Ben okulumu ve öğrencilerimi korumak için bu saldırıya maruz kaldım. Benim anlamakta zorluk çektiğim konu ise bu saldırganlar kim ya da kimler tarafından organize edildi.

Evimin adresini kim verdi bunlara. Evimin adresini sadece müdür yardımcılarım bilir. Okulumda çok ciddi huzursuzluk ve kaos hakim. Öğretmenlerim de tehdit altında.
Ben gerekli yerlere bilgileri verdim. Müfettişler konuları detaylıca araştırıyor. Ama bunlar durmak bilmiyor. Her an başımıza daha kötü şeyler gelebilir. Açıkçası can korkusu taşıyoruz.”

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49