OHAL KOMİSYONU İŞBAŞI YAPACAK!

OHAL Komisyonu, kamudan ihraç edilen yaklaşık 110 bin kişinin itirazlarını değerlendirmek için haftabaşında işbaşı yapacak.

GÜNCEL 15.09.2017, 08:01
OHAL KOMİSYONU İŞBAŞI YAPACAK!

Kamudan ihraç edilen yaklaşık 110 bin kişi ile kapatılan kurumların temsilcilerinin yaptığı itirazları değerlendirmek için kurulan Olağanüstü Hal İşlemlerini İnceleme Komisyonu mesaisine haftabaşından itibaren başlayacak.

BAŞVURU 102 BİNE ULAŞTI

Kurum yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün mesai saati bitiminde başvurular 102 bine ulaştı. Yetkililer, KHK ile tüm yargı organları ve idareye yapılan başvuruların da komisyona devredilmesinin düzenlendiğini anımsatarak, toplam başvuru sayısının 120 bini aşacağını öngördüklerini söyledi.

Milliyet'ten Gökçer Tahincioğlu'nun haberine göre, bu kapsamda, AİHM ve Anayasa Mahkemesi’ndeki başvurular da komisyona aktarıldı. 60 günlük başvuru süresinin bitmesiyle, komisyonun inceleme süreci de başlamış oldu.

İKİ YIL İÇİNDE KARARA BAĞLANACAK

KHK ile yapılan düzenlemeye göre, komisyon, 2 yıl içinde başvuruları karara bağlayacak. Ancak süre yeterli gelmezse, birer yıllık uzatma kararları verilebilecek. Çıkartılan yeni KHK’larla ihraç edilenler de 60 günlük bir başvuru süresi içinde itiraz dilekçesi verebilecek.

İLK KHK'DAN BAŞLANACAK

Komisyonun çalışma prensipleri konusunda, kamuoyuna yazılı bir açıklama yapması bekleniyor. Alınan bilgiye göre, komisyon, çalışmalarına ilk KHK’dan itibaren başlayacak. Komisyon, tüm ByLock kullanıcıları ya da Bank Asya’da hesabı bulunan tüm kişileri etkileyecek pilot kararlar almayı düşünmüyor.

Yorumlar (2)
ulku 4 yıl önce
Bosami bekledik yani.sabah sabah kalbim sikisti.bankayi da baylog gibu nasil gorurler.merhamet .insaf artik
osman 4 yıl önce
tek kriter sendika. sendikalıların şansı yok. banka kayıtları , baylok bilgisi şahsın ve devletin haricinde kimse bilmiyor. ama sendika üyeliğini bilmeyen yok. o zaman sendikalı döndüğü zaman diğerleri de diğerleri de diyecektir biz de sendikalıyız. sonuç sendika haricindekiler döner, sendikalılar imkansız.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49