banner1990

banner1989

Öğretmenlerin virüs korkusu, o hizmetin aksamasına neden olabilir

Öğretmenlerin yaşadığı koronavirüs korkusu, Haziran ayında yapılacak LGS ve YKS'de görevli öğretmen sayısının yetersiz kalmasına neden olabilir.

GÜNCEL 22.05.2020, 11:06
Öğretmenlerin virüs korkusu, o hizmetin aksamasına neden olabilir

Eğitim-Sen koronavirüs salgınına rağmen Haziran ayında LGS ve YKS sınavlarının gerçekleştirilmek istendiğini belirtti.

Sendika açıklamasında, “Kaygı nedeniyle öğretmenlerin sınav görevi talep etme oranında ciddi bir düşüklük yaşanmaktadır. Kimi illerde ve ilçelerde eğitim yöneticileri okul müdürlerine gönderdikleri yazılarla öğretmenlerin görev talep etmesi hususunun yeniden duyurulmasını istemektedir” dedi.

Sınavlarda görevli açığı yaşanacağını kaydeden sendikanın açıklamasında şöyle denildi:

 “Örneğin İstanbul’un bir ilçesinde LGS’de 650 öğretmenin görev yapması gerekmekte iken şu ana kadar görev talep eden öğretmen sayısı sadece 353’dür. Bu durum sınavlarda sorun yaşanacağını göstermektedir. Eğitim yöneticileri bu sorunu çözmek için öğretmenlere istekleri dışında görev verme yoluna gitmemelidir. Yapılması gereken açıktır; salgın bitene dek sınavlar ertelenmelidir.”

Odatv.com

Yorumlar (5)
Filtresiz 2 hafta önce
Bursluluk sınavı Eylül'e erteleniyorsa LGS ve YKS de Bilim Kurulu onay verene kadar ertelenmelidir.Şimdiye kadar olanın 1,5 katı öğrenci sınava girecek. Fiziksel mesafe kuralına uyulacaksa bir sınıfa en fazla 10 öğrenci yerleştirilmelidir.Daha önce 20 idi. Bu tam 3 kat görevli demektir.........
Meet 2 hafta önce
Her zaman görev alıp adam sokup araya sınavları kacirmayanlar onlara verilsin.
Ali 2 hafta önce
Salgın gidene kadar ertelemek demek ucu açık bir durum çocuklarında psikolojisini düşünün yarın sınav olacak mı haftaya olacak mı diyerek psikolojileri bozulur
Aslan burcu 2 hafta önce
2020 yılında Liselere geçişte Sınavı sistemi kaldırılıp her öğrencinin adrese dayalı yerleşimi yapılmalıdır. Bir çocuk büyütmek, sahiplenmek kolay değildir. Önce Sağlık..
Doğrumu 2 hafta önce
Yav anlamadığım virüsten dolayı herşeyi ertelemeninin mantığı varmı ki...Bilimsel olarak bi açıklama getirilmiyor..Sadece herşeyi öteleyerek bi virüse çözüm getirelemezki...????
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49