Öğretmenlerin seminer çalışmaları uzaktan yapılacak mı?

Okullar, 2 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek. Öğretmenlerin seminer çalışmaları nasıl olacak...

GÜNCEL 15.05.2021, 19:06
Öğretmenlerin seminer çalışmaları uzaktan yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamayla liselerde yüz yüze yapılması planlanan 2.dönem sınavlarında düzenleme yapıldığını ve talep eden öğrencilerin dilekçe vererek ikinci dönem yapılacak sınavlara katılmayabileceğini ve bu öğrencilerin ilk dönem notuyla bir üst sınıfa geçebileceklerini duyurdu. 

Dilekçe vermeyip, ikinci dönem sınavlarına girecek ve sorumluk sınavlarına girecek öğrenciler için ise süreç 2 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek.

21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında liselerde sorumluluk sınavları yapılacak. Peki bu süre içinde ilkokul ve ortaokullarda görevli öğretmenlerin durumu ne olacak ? Öğretmenlerin sene sonu yapılacak olan seminer çalışmaları ne zaman yapılacak ? Öğretmenlerin seminer çalışmaları uzaktan yapılacak mı? gibi soruların cevapları şimdiden öğretmenler tarafından merak edilmeye başlandı.

Öğretmenlerin seminer çalışmaları uzaktan yapılacak mı?

Yaşanan bu pandemi sürecinde öğretmenlerin seminer çalışmalarının uzaktan olması kuvvetle muhtemel, ancak bu konuda resmi bir açıklamanın önümüzdeki günlerde bakanlık tarafından netliğe kavuşturulması bekleniyor.

Yorumlar (3)
Tuzsuz Bekir! 1 ay önce
2 temmuzdan sonra 17 temmuza kadar on line seminer yapılır! 17 temmuzdan sonra liselerde on line canlı telafi programları 31 Ağustosa kadar öğretmenlerce yapılır! Eylül 2021 de tüm eksikler( iki yıl yapılamayan) ders eksikleri bitirilerek yeni eğitim öğretim yılına başlanır! Ne o gerçekçi gelmedi mi?
Uzaktan İyi 1 ay önce
Sadece şuan içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde değil, teknolojinin bu kadar geliştiği bir süreçte öğretmenleri "seminer" adı altında hiçbir verimliliği olmayan toplantılar için okulda toplamanın anlamı yok. Eğitimin uzaktan olması verimli değil, ancak seminerlerin uzaktan da gayet güzel yapılabileceğini bu süreçte görmüş olduk. Zümre toplantısı, seminer toplantısı vs bunlar için yıllardır gidilir imzalar atılır geri dönülür. Bunları bilen bilir.
Murat 1 ay önce
Liselere sonradan monte edilmiş hiçbir verimlilği olmayan uygulamaları kaldırın artık. Ek dersse mevzu onu da kesin ama gelişmekse mevzu bunu 2 şer saatlik toplantılarla hele hele böyle bir dünyada,her taraftan bilgi akışının olduğu bir dünyada vermeye çalışmak !!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49