Öğretmenlerin Mayıs ayına ait ek ders tablosu

Öğretmenlerin Mayıs ayı ek ders hesaplamaları yapılmaya başlandı. Peki ek ders ödemeleri nasıl olacak ? İşte detaylar...

GÜNCEL 26.05.2021, 21:04 26.05.2021, 21:09
Öğretmenlerin Mayıs ayına ait ek ders tablosu

Öğretmenlerin Mayıs ayında öğretmenlerin ek ders ücreti hesaplamasında dikkat edilecek hususlar:

1 Mayıs :

1 Mayıs resmi tatil olduğu için öğretmen , müdür ve müdür yardımcılarına hiç bir şekilde ek ders ödemesi yapılmamaktadır.

3 - 7 Mayıs (Tam kapanma haftası);

Bu hafta uzaktan dersler yapıldığı için öğretmenlerin üzerinde bulunan ek ders ödemeleri yapılacaktır. Ancak bu hafta içinde nöbet, DYK, kooordinatörlük, şeflik vb gibi ek ders karşılığı yapılan görevlere ücret ödemesi yapılmayacaktır. Yöneticiler okullarda oldukları için ücret ödemeleri tam yapılacaktır.

10-11-12 Mayıs : (Bayram öncesi idari izin)

Ramazan bayramı öncesinde tüm kamu personelinin 10- 11 Mayıs tam gün ve 12 Mayıs yarım gün idari izinli sayılması sebebiyle bugünlerde yapılamayan ek dersler öğretmen, müdür ve müdürü yardımcılarına tam ödenecektir. Ancak bu süreçte nöbet ve DYK için ödeme yapılmayacaktır. Bu süreçte ücretli öğretmene ödeme yapılmaz

13-14-15 Mayıs (Ramazan Bayramı) ;

Dini bayramlarda öğretmen, müdür ve müdür yardımcılarına hiç şekilde ek ders ödemesi yapılmamaktadır. Sadece belletmenlik görevi olan öğretmenlere o günler için ek ders ödemesi yapılır.

19 Mayıs ;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gününde resmi tatil sebebiyle ders yapılmaz ancak, bugün öğretmen, müdür ve müdür yardımcılarını ek ders ödemeleri tam yapılır. Ancak bu süreçte nöbet ve DYK için ödeme yapılmayacaktır. Bu süreçte ücretli öğretmene ödeme yapılmaz.

Yorumlar (4)
Sinan 3 hafta önce
Hala bayram haftasında öğretmen ders ücreti alır yazıyorsunuz. Bu olamaz.2,5 günü tatil olan haftanın diğer 2.5 günü maaş karşılığını ancak doldurmaktadır. B hafta da öğretmen sadece 1 saat planlama ücreti alır.
Carbon 3 hafta önce
Habere bak tamamen öğretmen acizliginin bir özeti
Yasin Çelik 3 hafta önce
Rehberlikciler yattığı yerden en fazla ekdersi aliyor.
AHMET 3 hafta önce
NE EKDERSİ HABERİ YAPIYORSUNUZ.
HAFTALIK 20 SAAT DERSİM VAR. BUNLARIN 6 SI 12. SINIFLAR VE 12 SAAT DERS ÖĞRENCİ OLMAMASI NEDENİ İLE YAPILMADI. DOLAYISIYLA EK DERS YOK. ÖTE YANDAN DERSE GELMEYEN BU ÇOCUKLARA 2 ADET PERFORMANS NOTU VERİLMESİ İSTENİYOR. NEYE DAYANARAK VERECEĞİZ NOTLARI? DERS YOK, ÖĞRENCİ YOK, EKDERS YOK, RESMİ OLARAK DEFTERLERE ÖĞRENCİ YOK YAZIYORUZ AMA NOT VERMEMİZ İSTENİYOR..!! DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN...

ÜCRET YOK.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49