Öğretmenlerin İdari İzinleri Hakkında İl MEM'den Açıklama

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenlerin İdari İzinleri ile ilgili resmi yazıyı okullara gönderdi. Buna göre, yüz yüze eğitim gören  sınıflarda/şubelerde ders görevi bulunan öğretmenler, idari izin kullanma talebinde bulunanlar da dâhil bütün personel yararlanabilecek.

GÜNCEL 23.04.2021, 15:21
Öğretmenlerin İdari İzinleri Hakkında İl MEM'den Açıklama
banner2019

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden idari izin açıklaması:

''İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarımızda çalışan ve Milli Eğitim Bakanlığı 2021/Covid-19 Kapsamında Esnek Çalışmaya İlişkin Usul ve Esasların İdari izin başlıklı 7. maddesi kapsamına giren -uzaktan eğitim gören sınıflarda/şubelerde ders görevi olan öğretmenler hariç- yüz yüze eğitim gören  sınıflarda/şubelerde ders görevi bulunan öğretmenlerimizden idari izin kullanma talebinde bulunanlar da dâhil bütün personelimiz yararlanabilecektir. 

Yüz yüze eğitim yapılan okullarımızda eğitim-öğretimde herhangi bir aksaklığın meydana gelmemesi için okul müdürlükleri, ihtiyaç halinde yüz yüze eğitim yapan sınıflarda/şubelerde ders görevi olup idari izinli sayılan öğretmenlerimiz ile uzaktan eğitim gören sınıflarda/şubelerde görevli öğretmenlerimizi değiştirerek yeniden sınıf/şube görev dağılımı yapabileceklerdir. 

Diğer yandan ilgi (b)’de kayıtlı usul ve esasların, uygulamaya ilişkin diğer hususlar başlıklı 8. maddesinin 9. bendinde “İdari izin verilenler ile uzaktan veya dönüşümlü çalışanlardan hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar, çağrıldıkları anda görevlerine dönmek zorundadır.” hükmü gereği okul ve kurum yöneticilerimiz tarafından hizmetlerin kesintiye uğratılmaması için gerekli tedbirler alınacaktır.''

Yorumlar (1)
Ramazan 2 ay önce
Adam gibi bir yazi yazmıyorsunuz. Ogretmenin hakkini verirken, okul idaresini yük taşıyan merkep yerine koyuyorsunuz. Tavşana kac, tilkiye tut diyorsunuz. Tek ogretmenli veya hepsi idari izinli olan okullarda idare ne yapsin.
Cok yazık. Öğretmenle idareyi birbirine düşürüyorsunuz. Okul idatesi olarak Hakkımı helal etmiyorum.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49