Öğretmenlere Verilen Ek Hizmet Puanları Geri Alındı

MEB'in geçtiğimiz haziran ayında çıkardığı yönetmelik gereği öğretmenlere verilen hizmet puanlarının bazıları geri alındı.

GÜNCEL 16.03.2021, 16:41
Öğretmenlere Verilen Ek Hizmet Puanları Geri Alındı

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini geçtiğimiz yıl haziran ayında değiştirilmiş ve öğretmenlere bazı durumlar için ek hizmet puanı getirilmişti.

 Eğitim sendikalarından bazıları öğretmenlere verilen ek hizmet puanlarıyla ilgili yargıya başvurmuş ve yargı kararına göre kısmi iptal kararı ortaya çıkmıştı.

 MEB, kısmi olarak iptal edilen hizmet puanlarının geri alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. 

 Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

*19/06/2020 tarihli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 40' ıncı maddesinin dokuzuncu fıkrası kapsamında yer alan hizmet puanları yargı kararı gereği geri alınmış olup dava süreci devam etmektedir.

Yorumlar (6)
Ahmet 4 hafta önce
Bravo sendikalara sevinin . 81 vilayette üniversite var fırsat eşitsizliği diye bas bas bagiriyorlar. Kendi payına çalışirsam emek verirsem iki olsun. MEB bitti kağıt kürek yaz çiz geri çekil bosverrrrrr.
Barış 4 hafta önce
Siz evde oturup dizi izlerken sınavlara girip yüksek lisans kazanıp tez yazıp eğitim için bilim için kendini geliştirmek için bişeyler yapan insanların tabiki sizden farkı olacak. Hanginiz doğuya gönüllü gittide çalıştı. Hasbel kader üniversite kazanıp öğretmen olmuşsunuz insanların emeklerini hiçe sayıyorsunuz. Alese girseniz barajı bile geçemezsiniz
Mehmet 4 hafta önce
Adı üstünde hizmet puanı hizmet okulda yapılır.Hakkaniyetli ve yerinde karar.
Ya bu puanlı atamalar! 4 hafta önce
Geçen yılki il içi ve illerarası tüm atamalar yeniden değerlendirilmek zorunda!
Eğitimci 4 hafta önce
Sen git doğuda imkansızlıklar içinde görev yap, puan biriktir, istediği yere atanacağım diye beklerken dünkü çocuk “yiksiklisins, daktıra” yaptı diye atamalarda sana engel olsun. Para ile alınan diplomalarla hiçbir yere varılamaz. Peki bu işe neden imza attınız eyyyyy bakanlık???
Life 3 hafta önce
Hizmet puani sadece hizmet ettigin yere gore degismez, hizmette cesitlilik onu acilmasi tesvik edilmesi gerekmeli. gelisime oduldur bu , farkliliga oduldur. Teskere sayar gibi gun bitimine verilmemeli sadece.Vatanin heryerinde dogu gorevi var dogu sadece doguda degil. Gercekten dr yapmis bir hocayi alkislarim ben. Odul puani da azdi bence hoslanmadim karardan
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49