Öğretmenlere okullar arası yarışmalarda görevlendirilenlere ek ders ücreti verilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığınca gerçekleştirilen okullar arası spor yarışmalarında görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılmaları ve ek ders ücretinden faydalandırılması için MEB düzenleme yapacak.

GÜNCEL 18.03.2020, 18:24
Öğretmenlere okullar arası yarışmalarda görevlendirilenlere ek ders ücreti verilecek

Eğitimciler Birliği Sendikasının (Eğitim Bir-Sen), spor yarışmalarında görevlendirilen öğretmen ve yöneticilerin ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması ile ek ders ücreti ödenmesi talebi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Eğitim Bir-Sen'den yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunarak, Gençlik ve Spor Bakanlığınca gerçekleştirilen okullar arası spor yarışmalarında görevlendirilenlerin, bu görevleri süresince üzerlerinde bulunan ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılmaları ve ek ders ücretinden faydalandırılmaları yönündeki taleplerine cevap verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce Eğitim Bir-Sen'e gönderilen yazıda, konu hakkında düzenleme yapıldığı, düzenlemenin yürürlüğe konulması bakımından ilgili kamu kurumları nezdinde çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.

AA

Yorumlar (3)
Yarışma mı kaldı? 1 yıl önce
Tüm hayat eğitim öğretim dahil askıya alındı!Ne yarışması? Hayat durmuş sen yarışmaya katılan öğretmen ekdersinden bahsediyorsun!
Ali Haydar Ceylan 1 yıl önce
Çok güzel ama ben Erasmus+ projeleri için yurtdışına görevli gittiğimde ve 24 saat o çocuklarla ilgilendiğim halde ücretim kesiliyor.Oysa ben ülkemi de temsil ediyorum Bir yıl önce ben ve EğitimSen bunu Bakanlığımıza yazdığımız halde ses yok .
Beyoğlu 1 yıl önce
Hele şükür..Nihayet..
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49