Öğretmenler, EBA Canlı Derste Yaşanan Sorunları Paylaşıyor

MEB-EBA canlı derslerde yaşanan sorunlara dem vuran öğretmenler, erişim sorunları ile ilgili sosyal medyadan seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor.

GÜNCEL 15.09.2020, 14:13
2815
Öğretmenler, EBA Canlı Derste Yaşanan Sorunları Paylaşıyor

Korona virüs salgını sonrası ara verilen okullar Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar sonrası 1 Eylül itibariyle uzaktan eğitim ile başlarken uzaktan eğitimin ilk gününden itibaren yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi.

DERSİN HOCASI DA SİSTEME GİREMİYOR

EBA TV’de yaşanan yoğunluk nedeniyle sistemi kullanan herkes sorunlar yaşarken bazı öğrenciler öğretmenlerin dersi zamanında başlatmadığından dert yandı. Buna karşın öğretmenler ise yoğunluk nedeniyle sisteme giremediklerinden şikayet ederek “Dersin hocası olmamıza rağmen derse biz de giremiyoruz” diyerek EBA sistemine tepki gösterdi .


Kaynak Yeniçağ

Yorumlar (5)
VEDAT ARSLAN 1 hafta önce
Bana tanımlanan bütün derslerime sorunsuz girdim. Öğrencinin derse rağbet göstermemesi dışında bir sorun yaşamadım. Az sayıda katılım olsa da keyifli dersler işlediğimi söyleyebilirim. (KÜÇÜKÇEKMECE AN. İMAM HAT. LİSESİ EDEBİYAT ÖĞRETMENİYİM)
Hocaa 1 hafta önce
Meb yaz boyu yan gelip yatmış. Hiç bir hazırlık yok. Sürekli kafa karışıklığı ve belirsizlik var.
Karadereli 1 hafta önce
EBA tanımı, okul idaresinden yapılamıyor.
Kral 1 hafta önce
Gercekten de öyle. Ben dersin öğretmeniyim ama cogu zaman derse girmekte sorun yaşıyorum. 3-5 dakika hatta bazen 15 dk bile gec girdiğim oldu. Bjran önce hallolursa mutlu oluruz
Ahmet 3 gün önce
Dersleri sorunsuz yaptık. Tek sorun Eba dışından Zoom dan ders yapılması . Geçen dönem ders yaparken bu uygulama yasal olmayan sıkıntıları var di da şimdi nasıl bu uygulama ile tarafımıza dera atanıyor anlayabilmiş değilim. 25 saat dersim var 20 saati zoom 5 saati eba.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49