ÖĞRETMENE EK GÖSTERGE ZAMMI GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği ek gösterge artışı için taslak hazırlandı. Listeye şube müdürleri, il müdürleri, üniversite sekreterleri ve belediyelerdeki daire başkanları ile bölge müdürleri de girdi.

GÜNCEL 04.10.2018, 11:17
ÖĞRETMENE EK GÖSTERGE ZAMMI GELİYOR

3600 ek göstergeye kavuşacak 1.5 milyon öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve idareciler ile emeklileri gelirlerinin artacağı günü bekliyor. Bu konuda yasa çalışmaları da hız kazandı. Edindiğimiz bilgilere göre taslağa yeni eklemeler de oldu.

Özellikle idareci kadrolarında geniş bir yelpaze ek gösterge artışından yararlanacak.Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan taslakta daha önce ifade edilen polis, hemşire, din görevlisi memurların yanında kamuda idareci olarak çalışanlar da yer aldı. Buna göre şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışından yararlanacak.

Taslak metne giren idarecilere belediyeler ve bağlı şirketlerdeki yöneticiler de girdi. Buna göre belediyelerde ve bağlı şirketlerde görev yapan daire başkanlarının da ek gösterge artışından faydalanması planlanıyor.Ek gösterge artışı gerçekleştiği zaman bu memurların kendileriyle birlikte emeklileri de yararlanacak. Böylece uygulama mevcut emekliler için de geçerli olacakEk gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.

Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile daha düşük olan bir memurun alacağı zam ya da maaş miktarı aynı olmuyor Ek göstergelerin 2200’den 3000’e ve 3600’e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak.

Kıdem ve dereceye göre değişmesine rağmen ortalama olarak polislerde emekli maaşı 530 lira ikramiye ise 17 bin 100 lira artacak. Öğretmenlerde de en az emekli maaşı artışı 500 lira olacak ve ikramiyelerdeki artış 13 bin lirayı geçecek.Ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak personelde ikramiye artışı 20 bin lirayı geçecek.

Kaynak: SABAH

 

Yorumlar (14)
HAKAN 3 yıl önce
başlığa bak adını öğretmen koydular ama bir sürü kişiye ek gösterge veriliyor sadece öğretmene değil
cafer 3 yıl önce
aldatması en kolay kesim olarak görüldüğü için olmasın
salih 3 yıl önce
emekli olunca eş yardımı neden kesilir anlayamadım
İlçe Müdürü 3 yıl önce
İlçe müdürleri yok burada yanlış mı anladım birisi cevap yazsın lütfen
vatandaş 3 yıl önce
Var yada yok, sonuçta hepsi yalan birader.
Kamu Personeli 3 yıl önce
Sefler unutulmuş
Hizmetli ve memur 3 yıl önce
Biz de isteriz.
denklik önemli 3 yıl önce
öğretmenin toplumdaki denkliğini görüyor musunuz? bizi hangi memur gruplarıyla eş değer tutuyorlar. kim hak ediyor diye soran yok. imamlarla öğretmeni bir tutamazsınız. kimseyi küçümsemiyorum ama öğretmenin yeri doktor ve milletvekili olmalıdır.
Eğitim uzmani 3 yıl önce
SAHSA BAĞLI EĞITIM UZMANLARI VARMI?
Eğitim uzmani 3 yıl önce
Eğitim uzmanlari varmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49