Öğretmene büyük suçlama: Sınıfta öğrencilerin önünde...

Bağcılar'da İsa Yusuf Alptekin İlkokulu’nda 4. sınıf öğrencisiyken öğretmeninin cinsel istismarına uğradığı iddia eden 12 yaşındaki B.N.K., bozulan psikolojisi nedeniyle ortaokulda arkadaşlarıyla sorun yaşadı. Arkadaşları tarafından dışlanan küçük kızın rehber öğretmeni, B.N.K.nın yaşadıklarını bir öğrenci bildiklerini anlatınca öğrendi. B.N.K’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen 37 yaşındaki öğretmen S.K. hakkında 15 yıldan 40 yıla kadar hapsi istemiyle iddianame hazırlandı.

GÜNCEL 18.12.2017, 22:08
Öğretmene büyük suçlama: Sınıfta öğrencilerin önünde...

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede B.N.K.’nın yaşadıkları anlatıldı: Bağcılar İsa Yusuf Alptekin İlkokulu 4. Sınıfta sınıf öğretmeni S.K. ders sırasında öğrencisi B.N.K.’yı masasına çağırdı. Diğer öğrencilere de kitap okuma görevi vererek kitaptan başlarını kaldırmamalarını söyledi. S.K. öğrencisi B.N.K.’ya cinsel istismarda bulundu. Diğer öğrenciler bakınca da azarladı. B.N.K., yaşadıklarını iki kız arkadaşına anlattı. Ancak üzülürler diye ailesine söyleyemedi.

Ortaokula başlayan B.N.K. arkadaşları A. ve Ş.’ye yaşadığı cinsel istismar olayını anlattı. Daha sonra kız arkadaşı Ş. ve diğer öğrencilerle sorun yaşayınca arkadaşları tarafından dışlandı. Rehber öğretmen Ş.K. da yaptığı araştırmada öğrenci A.’dan B.N.K.’nın önceki okulunda öğretmeni tarafından tacize uğradığını bu yüzden psikolojik sorunları olduğunu öğrendi. Rehber öğretmenin konuştuğu  B.N.K. yaşadığı cinsel istismarı ailesine anlattı. Aile polise giderek şikayetçi oldu.

B.N.K. savcılıkta, öğretmeninin sınav kağıdı saydırmak veya başkaca bahanelerle kendisini masasına çağırıp, masa ile duvar arasında bulunan kalorifer peteğinin olduğu bölüme alıp taciz ettiğini anlattı.

‘SINIF ÇOK KALABALIKTI YAPMAM MÜMKÜN DEĞİL’

Suçlamaları kabul etmeyen öğretmen S.K. ifadesinde “Neden böyle bir suçlama yaptığını bilmiyorum. Kendisi benim başarılı öğrencilerimdendi. Sınıfın mevcudu 35-40 arasıydı. Böyle bir kalabalık bir ortamda fark edilmeden böyle bir suç işlemek mümkün değildir. Atılı suç iftiradan ibarettir” dedi.

Savcılık hazırladığı iddianamede, mağdurun, şüpheliye suç isnat etmesi için bir sebep bulunmadığını, doğrudan bir şikayette bulunmadığını taciz olayını anlattığı arkadaşlarıyla aralarının bozulması ve çıkan tartışma sonucu arkadaşlarının beyanlarında olayın açığa çıktığını  belirtti. Şüpheli S.K. hakkında İL Milli Eğitim Müdürlüğü’nce disiplin soruşturmasının da sürdüğü kaydedilen iddianamede, “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan S.K.’nın 15 yıldan 40 yıla kadar hapsi talep edildi.

Kaynak: Hürriyet
Yorumlar (1)
Aydın YILDIRIM 4 yıl önce
Bakınız iddia diyorsunuz . Lütfen sizlerinde öğretmenleri sevmeyen öğretmen düşmanı olduğunuz iddiasını da bu yazınızdan doğayı ben söylüyorum. Öğretmen düşmanımısınız
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49