banner1990

banner1989

Öğretmenden öğrenciye ödül gibi ceza

İstanbul'da bir okulda öğretmen olan Kübra A. karşıdan karşıya geçerken kendisine çarpan motosikletli üniversite öğrencisi Ahmet Y.'den (18) şikayetçi oldu. Savcılık, ilk geçiş hakkını vermeyen Ahmet Y. hakkında "Taksirle yaralamaya neden olmak" suçundan soruşturma başlattı.

GÜNCEL 17.10.2019, 08:15
Öğretmenden öğrenciye ödül gibi ceza

Dosya, Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi. Öğretmen Kübra A., "Soracağım 4 soruyu doğru yanıtlarsa affederim" dedi. Kübra A. öğrenciye "1) İşçinin tanımı nedir? 2) Emeğin metalaşması ne demektir? 3) Sanayi devrimi ne zaman, hangi ülkede gerçekleşti? Devrimden bu güne işçiler çalışma saatleri, hukuki hakları çerçevesinde ne gibi önemli haklar elde etmişlerdir? 4) İş kazası nedir? İş kazasını önlemek için işçinin bilmesi gerekenler nelerdir?" sorularını sordu.

Dersine iyi çalışan Ahmet Y.'yi öğretmen affetti, dava takipsizlikle sonuçlandı.

Yorumlar (5)
ceza 8 ay önce
yeyin dayağı oturun. soruyla affetmiş. cezasız kalan suç artarak devam eden suçtur.
Abdllh 8 ay önce
Öğretmenlik işte.
Acaba kaza ile yaralayan öğretmen olsaydı kim affederdi.
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 8 ay önce
Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir
Müdür 8 ay önce
Her haberin altında sınıf öğretmenleri il içi il dışi rahat tayin istesin var Bu ne ya sanki her okulda norm açığı var herkes istediğı yerde çalışacak diye bir kural var .Okulda norm açıği yoksa yatin çıkmaz tabi.Öğretmenlerde yer beğenmeme sorunu var.
İl içi il dışı 8 ay önce
Tayin isteme sürelere bağlı olmamalı. Zaten yerinden memnun olan tayin istemez. Yer boşsada insanlar mutlu olacakları yerde çalışmalı. Ayrıca öğretmenlere de becayiş hakkı verilmeli.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49