Öğretmen Maaşları Gündemin 1 Numaralı Konusu Oldu

Sosyal paylaşım sitesi twitterda öğretmen maaşları gündemin 1 Numaralı Konusu Oldu: #öğretmenmaaşlarıyetmiyor

GÜNCEL 23.06.2021, 23:55
Öğretmen Maaşları Gündemin 1 Numaralı Konusu Oldu

Toplu sözleşme süreci Ağustos ayında tüm memur sendikalarının katılımı ile gerçekleşecek. Önümüzdeki 2 yılın memur maaşları zam oranı belli olacak. Toplu sözleşme öncesi maaşlar konusu sık sık gündeme geliyor.

Öğretmen maaşlarının enflasyon karşısında ezildiğini alım gücünün düştüğünü belirten öğretmenler, sosyal medyada öğretmen maaşlarına zam yapılmasını talep eden paylaşımlara imza atıyor. Öğretmen maaşlarının yetersizliğinden şikayet eden öğretmenlerin açtığı #öğretmenmaaşlarıyetmiyor hashtag i rekor kırarak gündemin 1 numaralı konusu oldu.

İşte #öğretmenmaaşlarıyetmiyor hastag ine atılan bazı tweetler:
 

Ağustos ayında toplu sözleşmeler var; öğretmen sendikaları nasıl hazırlık yapıyorsunuz? Nasıl çalışmalarınız var? Talebiniz ne? Ne gibi beklentiniz var? Son birkaç gün kala değil şimdiden gündem bekliyoruz. Öğretmenleri bilgilendirmenizi istiyoruz. #öğretmenmaaşıyetmiyor

Öğretmenin maaşı enflasyona ezilmemeli. Öğretmen maaşlarına ve tüm memur maaşlarına seyyanen zam yapılmalı. #öğretmenmaaşıyetmiyor

#öğretmenmaaşıyetmiyor diyen canım öğretmenlerim size hak ettiğiniz maaş ne zaman verildi?

Öğretmenlerimize, en kıymetlimiz evlatlarımızı emanet ettiğimizi ve derste kira/fatura düşünmemesi gerektiğini unutmayınız.
@tcmeb

“Paşam vekil maaşlarını düzenleyeceğiz ne kadar verelim?” Mustafa Kemal Atatürk: “Öğretmen maaşlarını geçmesin.”
#öğretmenmaaşıyetmiyor

Öncelikle halimize elbette şükrediyoruz tabiki ama #öğretmenmaaşıyetmiyor demek ile şükürsüzlük çok farklı şey.
10 sene önce 150 bine satılan mahallemizdeki ev,geçen hafta 850 bine satıldı. 10 sene önceye göre maaşlar en az 5 kat artmadığına göre itiraz etmek çok normal değil mi?

#öğretmenmaaşıyetmiyor
Toplu sözleşme sürecinde öğretmen maaşlarına seyyanen zam yapılması konusunu tüm sendikalar gündemine almalı ve bu konudan taviz verilmemelidir.


Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerden sürekli fedakarlık isteniyor.Bir öğretmenin tek maaşla geçinme ihtimali yok,Elbette bunu 5 farklı yerden maaş alan danışmanlar bilmez.Öğretmen maaşlarına ve tüm memur maaşlarına zam yapılmalıdır. #öğretmenmaaşıyetmiyor

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49