Öğretmen Adayları 60 Bin Atama İçin 2 Milyon Twit Attılar

Öğretmen adayları Twitter’da Cumhurbaşkanına seslenerek 60 bin atama isteğinde bulundular . 2 milyon twit atarak rekor kırdılar...

GÜNCEL 21.11.2020, 23:52 22.11.2020, 00:04
Öğretmen Adayları 60 Bin Atama İçin 2 Milyon Twit Attılar

Öğretmen atamaları talebi sosyal paylaşım sitesi Twitter'da rekor kırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taleplerini bildirmek için atama bekleyen öğretmenler twitter üzerinden bir hastag oluşturdu.

Açılan hashtag kısa sürede trend topic olarak rekor kırdı ve hashtag a 2 milyonun üzerinde twit atıldı. Binlerce öğretmen ve öğretmen adayının twit paylaşımında bulunduğu hashtag e sendikalar, milletvekilleri ve basın da ilgi gösterdi.

Diğer yandan öğretmenlerin talepleri karşılığını bulmuş gözüküyor zira MEB'den gelen haberlere göre, öğretmen atamaları için çalışmalar başlatılmış durumda sayı konusunda son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan belirleyecek. 

İşte rekor kıran  #CBdenMüjde60bin hashtagine atılan bazı twitler:

Eminim(adm gibi) Bugun herkes bir isini aksatmıstır etkinlikte aktif kalabilmek için :) Ne emekler veriliyor bu uğurda Umarım herkes çabasının karşılığını alır Filizlenen çiçek
Kpss çalışırken mola veriyorduk arada dimi 
#CBdenMüjde60bin

HOCALARIM BUNDAN SONRA GÖRDÜĞÜNÜZ HER TWİTE TAG İLE YORUM YAPIN HER TWİT ETKİLEŞİM OLSUN BİZ BUNU YAPARIZ 2 MILYON İÇİN BÜYÜK SES GETİRECEĞİZ Sıkılmış pazular

#CBdenMüjde60bin

Yarın manşetler: “Öğretmen adayları 2 Milyon tweet atarak Türkiye gündemine girmeyi başardılar.
Cumhurbaşkanı da bu seslere kulak verip 60.000 yeni öğretmen müjdesini vereceğini belirtti.”

#CBdenMüjde60bin


Biz bu sürecin çok cefasını çektik.Maddi manevi tükendik.Yetmemiş ki,şimdi de sesimiz duyulsun diye yine buradayız.Öğretmenleri duyuyor musunuz? Duyacak mısınız ?


Bekleyişte olan yüzbinlerin yüzünü güldürmenizi talep ediyoruz. Hele ki bu denli öğretmene gereksinim duyulan bir senede en az 60 bin öğretmen alımı eğitim sistemimize taze kan olacaktır.   

Sayın Öğretmenlerim sosyal medyada ses getirmenin tek yolu var buda güçlü hesaplara sahip olmaktır bu yüzden birbirimizi takip edip etkileşimi arttırırsak Sesimizi daha güçlü duyurabiliriz. Sayfamızı takip ederek destek olabilirsiniz.
#CBdenMüjde60bin

Arkadaşlar kendimizi çok iyi anlatmamız gerekiyor. Evet ihtiyaç var, hükümet öğretmen atama yapması lazım fakat biz de bir şeyi talep ediyorsak güzel bir dille anlatacağız
Sonuçta bu talebi devletimizden istiyoruz

4 yıl  eğitim fakültesinde okuyup  KPSS'den yüksek puan alıp atanamayınca; kızların kocaya, erkeklerin ise  eğitimini almadığı başka alanlara yönelmesi mi bizi daha iyi bir Türkiye' ye götürecek.
Ihtiyac ortada gençler mağdur olmasın.

Zor koşullaarda hazırlandık bu sınava. Ona rağmen pes etmedik. Simdi 60 bin atama hakkımız değil mi?
Emeğimiz ile aldığımız yüksek puanlara karşılık hakkımızı verin lütfen...


1 yıl ders çalıştın,düştün,Uykusuz kaldın,terk edildin,gezip tozamadın,yiyip içemedin,ailenle,arkadaşlarınla kavga ettin,yalnız kaldın,ağladın.Ama unutmadın en çok istediğin şey için savaşın ve onu alacaksın,atanacaksın.

Yorumlar (5)
2 milyonda 3600 dese! 2 hafta önce
İki milyon kişi de 3600 verilsin twiti atsa ne olacak? Sonuç değişir mi?
Reis ne olur 2 hafta önce
Sayın cumhurbaşkanı
ne olur bu kriz ortamını fırsata çevirelim.Zaten krizden öncede üniversite sınavlarında eğitim durumu ortalamalar berbattı, Çocuklarımız okumuyooooorrrrrr,bunları bu kadar ekrana bağlı kılmanın manası yok???OKUMAA CALİSMASİ YAPTİRALİM!!! YANİ OKUMALARİ İÇİN HERŞEYİ NE GEREKİYORSA YAPALİMKİ BU krizden karimiz bu olsun...ne olacak canliders ne olacak eba tv hep ekrana bağımlısı yapan şeyler ?okumayan bi nesili kurtaralim!!!!! Bi proje geliştirin bu nesli okusun
Pdr 2 hafta önce
Olucak
Fkrt 2 hafta önce
60 bin neden.Neden bu aç gözlülük bu yol gelecek yıl KPSS girecek ,şu an ünite girişte öğretmenlik okuyanlar buharlaşsın mı ?
Baybars 2 hafta önce
Biz geniş bir camiayız daha da genişlemeye gerek yok.Sayıdan ziyade niteliğin arttırılması ve hiç dersi olmayıp norm fazlası durumda olan kadronun değerlendirilmesi bence daha önemli.Bı bağıranlar atanınca bunda da aldıkları maaşı beğenmezler. Devlet yönetimi ciddiyet ister onun bunun twit atmasıyla olmaz bu işler. Ayrıca yıllara göre hangi branştan kaç öğretmen gerekiyorsa kontenjanlar ona göre ayarlansa ve eğitim fakültesi mezunu olmayanlara öğretmenlik yolu kapatılsa bu yığılma olmaz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs aşısı yaptırır mısınız ?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49