Öğrenciler üşümesin diye durakta yaptığı kulübenin içini her sabah ısıtıyor

Kastamonu'nun Sada Köyü'nde yaşayan Halil Demir, taşımalı sistemle okula giden çocukların üşümesini önlemek amacıyla yol kenarına yaptığı kulübede soba yakıyor.

GÜNCEL 08.12.2019, 16:58 08.12.2019, 17:10
Öğrenciler üşümesin diye durakta yaptığı kulübenin içini her sabah ısıtıyor

 Kastamonu'nun Sada Köyü'nde yaşayan Halil Demir, taşımalı sistemle okula giden çocukların üşümesini önlemek amacıyla yol kenarına yaptığı kulübede soba yakıyor.

İşte TRTHABER'in gündeme getirdiği o vefakar köylü Hallil Amcamızın iyiki güzel yürekli insanlar var dedirten o güzel hikayesi:

Sada Köyü`nde yaşayan Halil Demir`in çocukları Cemile ve Yasin Demir`in yanı sıra aynı mahalleden Neslihan ve Seçil Bostancı, hafta içi her gün servis aracıyla ilçe merkezindeki okullara gidiyor.

Sada Köyü`nde yaşayan Halil Demir`in çocukları Cemile ve Yasin Demir`in yanı sıra aynı mahalleden Neslihan ve Seçil Bostancı, hafta içi her gün servis aracıyla ilçe merkezindeki okullara gidiyor.

Kış mevsiminde, soğuk havalarda ıslanıp üşümelerini istemeyen Halil Demir, öğrencilerin servis aracını bekledikleri yerde geçen yıl yaklaşık 4 metrekare büyüklüğünde bir kulübe yaptı.

Kulübenin içine soba da kuran Demir, çocukların okula gittiği her sabah erkenden kalkıp onlardan önce giderek sobayı yakıyor.

TRTHABER

Yorumlar (7)
HELAL OLSUN 9 ay önce
HELAL OLSUN AMCAYA BİR TARAFTA DEVLETİN 400 BİN TL SİNİ HİÇ EDEN İZMİR İL MÜDÜRÜ BİR TARAFTA YOKSUL AMCAMIN YAPTIĞINA BAK ÇOK DUYGULANDIM
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 9 ay önce
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Özel kurumlar kamulaştırılmalıdır Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz İlkokul 5 sene olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslekler açılmalıdır Zorunlu hizmet affı gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir Milli Eğitim Müdürlüğü sınavları açılmasını bekliyoruz Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın
İl İçi atamaya takmış 9 ay önce
yazıklar olsun sana haberde ne anlatılıyor senin derdin ne burada eğitimci olan amca bu belli ama senin ne olduğunda belli.
MEB Artık öğretmenlerini gör 9 ay önce
Şu amcanın yaptığı güzelliğe bakın birde yorumdaki İL İÇİ ATAMA diye bağıran öğretmene. Eğitim kimlerin elinde ÖĞRETMEN = EKDERS .
Bir işçi gitmediği mesainin ücretini alabilirmi ama öğretmen alır ve bunun hak olarak görebiliyorlar kar yağmaz paramız paramız tatil edilir paramız paramız. EĞİTİM NEREDE düşünen bir öğretmen varmı. TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşlarının hepsinin hakkı var o haketmeden aldığınız ekderslerde. Sen normal sürende yapmadığın veremediğin eğitimi DERS DIŞI EGZERSİZ adı altında saati 45 tl den verdiğini mi düşünüyorsun.
Elvan 9 ay önce
Işte böyle insanları gördükçe insanın umudu oluyor..
İl içi 9 ay önce
Kardeş şu il içinden bıktım usandım sulandırma istersen artık herşey tadında ya
İsa 9 ay önce
Helal olsun sana
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49