Öğrenciler Bakan Ziya Selçuk'tan Sınavların İptalini İstedi

Öğrencilerden #lisedebence’hashtagi ile soru ve önerilerini paylaşmasını isteyen Bakan Selçuk, paylaşımların sınav iptallerinin dışında olmasını talep etti. Ancak hashtag üzerinden yapılan 76 binden fazla paylaşımın en çok konuşulan konusu “sınav iptalleri” oldu. Öğrenciler ayrıca, kültür sanat faaliyetlerinin arttırılması, öğrenci kulüplerine destek verilmesi, spor desteklerinin artması gibi akademik ve sosyal taleplerin yanı sıra okul dolabı, sarı öğrenci otobüsü gibi isteklerle esprili paylaşımlar da yaptı.

GÜNCEL 07.05.2021, 20:41
Öğrenciler Bakan Ziya Selçuk'tan Sınavların İptalini İstedi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda lise öğrencilerinden bir çalışma için öneri talebinde bulundu.

SINAV İPTALİNİ AYRICA GÖRÜŞECEĞİZ
Bakan Selçuk’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şöyle: “Gençler, burada mısınız? Liselerle ilgili bir çalışma için soru ve önerilerinize ihtiyacımız var. #lisedebence etiketiyle soru ve önerilerinizi paylaşın. Cevapları buradan iletmeye gayret edeceğim. Lütfen paylaşımlarınız sınav iptalleri dışında olsun. Onu ayrıca görüşeceğiz” dedi.

‘lisedebence’ etiketiyle yapılan paylaşımlardan öne çıkanlar:

- #lisedebence sınavlar iptal olmalı; sağlığım hakkında, geleceğim hakkında endişe duyduğum bu pandemi döneminde daha hocaların zar zor açtığı derslerin sınavına girmenin ve kendimi daha da strese sokmanın etkisinden korkuyorum.

-Bakanım: İPTAL isteğimiz > diğer bütün istekler... #lisedebence @ziyaselcuk

- Sayın @ziyaselcuk  sınavları iptal ettiyseniz eğer bu tweeti beğenin aramızda kalacak söz veriyorum. #lisedebence

- #lisedebence Toplu sene tekrarı yapmalıyız. Kimse uzaktan eğitimden verim alamadı. Ve ayrıca okullarda ders kitaplarının yanında test çözmek için her derse böyle bi kitap verilebilir, çünkü maddi durumu olmayanlar ve ya korona zamanı alamayanlar olabiliyor. @ziyaselcuk

- Sn.@ziyaselcuk  Benim ile Röportaj yapmanızı talep ediyorum. Sizin temsil ettiğiniz 2 kategori var; Öğretmenler ve öğrenciler. Bende bir öğrenci olarak sizi konuk almak ve bazı sorular sormak istiyorum. TV programlarında sunucu soru soruyor biz değil. #lisedebence

- #lisedebence dolap olmalı belimiz çıktı kitap taşımaktan

 - #lisedebence okul dolapları olmalı. Madem sınav dışında bir şey istediniz sayın @ziyaselcuk  okul dolabı istiyoruz! Evet bazı özel okullarda var ama devlet okullarında yok

 - Valla şu konuyu bi halletsek bizde isteriz başka sorunlardan bahsetmeyi ama durum belli  #lisedebence

www.hurriyet.com.tr

Yorumlar (10)
Et gitsin! 2 ay önce
Liselerde birinci dönem notu ile geçemeyen herkes geçen yıl gibi sorumlu geçsin! Sınavlar iptal olsun! Eğitim şen şakrak olsun!
bilirkişi 2 ay önce
Sen yat Ağustos böcüğü gibi, sonra da karıncaların rızkına ortak olmaya kalkış, yok öyle bir iptal. öyle bir şey olursa bende sabah 8 den saat 4 e kadar canlı ders ten soru çözmek ten kafasını kaldıramayan oğlumun hakkını mahkemede ararım. bu memleketin gençleri asalak olamazzz.
bilmezkişi 2 ay önce
Merak etme oğlun hakkını merkezi sınavlarda fazlasıyla alacak.
Sorun altyapı ihtiyacı ve katılımın zorunlu olmaması. Bundan sonrası sorumluluğunu bilen kazanır.
Hüseyin 2 ay önce
2 Dönem canlı ders katılımı çok düştü tabiki sınav iptali isteyecekler
ÖĞRETMEN 2 ay önce
Sn.Bakanım,
Sınavlara katılım isteğe bağlı olsun, 1.yazılı sınav puanları yıl sonu puanı olarak kabul edilebilir, isteyen de notunu yükseltmek için sınava girsin aldığı puanda geçerli olsun bu kadar basit...
Buyur burdan yak 2 ay önce
Not vermek yada vermemek icin can atanlar var. Tek silahi not defteri olan egitime katkısını sorgulasın. Dersler telafi edilir. Önce sağlık.
Alt yapı hazır! 2 ay önce
Birinci dönem notu ile sorumlu geçme liseler için söz konusu olacak! Tıpkı geçen yılki gibi! Ardından devasa sorumluluk sınavları yıllarca devam edecek! Güzel günler yolda!
A.k 2 ay önce
Üniversite sınavındaki orta öğretim başarı puanını kaldırsınlar sorun hallolur. Çalışan öğrenci üniversite sınavında başarılı olur.
Eğitimci 2 ay önce
LGS nin iptal olmasını isteyenlerin alternatif çözüm önerisini merak ediyorum gerçekten. Kaza kulağa hiç mantıklı gelmiyor. Ha herkes fen lisesi dahil istediği okula diploma notuna göre sınavsız kayıt yaptırabilsin derseniz bu bile teknik olarak pek mümkün görünmüyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49