Nagehan Alçı: Okulları kapalı tutmak yanlıştır!

''Her türlü manipülasyon ve karalamanın hedefi oldum lakin yılmadım. Çünkü gerçek apaçık ve tekti: Okulları kapalı tutmak yanlıştır!”

GÜNCEL 04.09.2021, 11:39
Nagehan Alçı: Okulları kapalı tutmak yanlıştır!

Gazeteci Nagehan Alçı, pandeminin başından bu yana okulların kapatılmasından duyduğu rahatsızlığı hatırlattığı bugünkü yazısında, “Kendilerini ‘iktidar karşıtı’ diye konumlayıp bu konuda hükümetin kuyruğuna takılanlar dahil birçok çevre bana bu süreçte çok saldırdı. Her türlü manipülasyon ve karalamanın hedefi oldum lakin yılmadım. Çünkü gerçek apaçık ve tekti: Okulları kapalı tutmak yanlıştır!” dedi.

Yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in bu yılki eğitim yüz yüze olması doğrultusundaki açıklamalarını hatırlatan Alçı, ismini anmadan HaberTürk’te katıldığı bir canlı yayında ters düştüğü eğitim uzmanı Cihat Şener’e yönelik şunları kaydetti:

“Bugün bu haklı noktaya bin bir mücadele ile gelmişken son 1.5 senedir hükümetin yanlış politikasına destek verip bugün muhalefetçilik oynamak adına ‘Yok hükümetin aklı geçen sene neredeydi’ gibi çıkışlar yapmak son derece tuhaf. Bu ülkenin çok ciddi seviyede bir ‘sahte muhalefet’ problemi var. Bizim şu an okullarla ilgili neyi konuşmamız lazım, biliyor musunuz? Sormamız gereken şu:

Bakın bugün 1.5 yıl sonra nihayet bu yanlıştan dönüldü diyoruz lakin acaba çocuklarımızın kayıpları telafi edilebilecek mi?”

Habertürk'te Muharrem Sarıkaya’nın konuğu olan Eğitim Uzmanı Cihat Şener, okulların yüz yüze eğitime açılmasıyla ilgili yeterli önlemler alınıp alınmadığını sorgularken, “Geçen sene neredeydiniz? Niye geçen sene önlemeler almadınız da bir Milli Eğitim Bakanı değiştirdik?” demişti. Şener konuşurken araya giren Nagehan Alçı, okulların açılmasıyla ilgili “1,5 yıl sonra 18 milyon çocuğun okullara kavuştuğu gün bu kadar moral bozulmasını, bu kadar tecrübeli Cihat Bey'i üzülerek dinliyorum" diye ifade etmişti.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49