Müsteşar Tekin, Türk Eğitim-Sen yöneticileriyle bir araya geldi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez Yöneticilerimiz, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve MEB Yöneticilerinin daveti üzerine Başkent Öğretmenevi’nde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

GÜNCEL 18.01.2018, 12:37
Müsteşar Tekin, Türk Eğitim-Sen yöneticileriyle bir araya geldi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez Yöneticilerimiz, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve MEB Yöneticilerinin daveti üzerine Başkent Öğretmenevi’nde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda Genel Başkan İsmail Koncuk, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in yanı sıra İnsan Kaynakları Genel müdürü Hamza Aydoğdu, Teftiş Kurulu Başkanı Atıf Ala, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aytekin, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş ile MEB Basın Halkla İlişkiler Müdürü Emine Azdiken de katıldı.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantı oldukça verimli geçti.  Genel Başkanımız İsmail Koncuk, Sayın Müsteşar Yusuf Tekin’e, eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarını ve taleplerimizi içeren bir rapor da sundu.

Türk Eğitim-Sen’in raporunda; sözleşmeli öğretmenlik, mülakat uygulaması, performans değerlendirme sistemi, rotasyon, yargı kararlarının uygulanması, yönetici atama sistemi, norm kadro sorunu, memur, hizmetli ve diğer personel ile ilgili görev tanımı, görevde yükselme sınavları, mesai saatlerinin dışında yüklenen angarya işler, kariyer basamakları, ataması yapılmayan öğretmenlerin sorunları, özür gurubu yer değiştirmeleri, sendikal tarafsızlık, alan değişikliği, artırımlı hizmet puanını da içeren 26 başlık yer aldı. 

Türk Eğitim-Sen’in Sunduğu Rapor için Tıklayınız.

Yorumlar (7)
HASAN BAL 4 yıl önce
MAAŞALLAH MÜSTEŞAR GÖRÜŞECEK YÜZ DE GÖRÜYOR.TES Lİ MÜDÜRLERİN MAHKEME KARARLARINI DAHİ UYGULATMAYAN, MÜFETTİŞ, ŞUBE MÜDÜRÜ MAHKEME KARARLARINI UYGULATMAYAN HUKUKU KATLEDEN BİR KİŞİ
Mahkeme kararları uygulansın 4 yıl önce
Görevden alınan TÜRK EĞİTİM SEN üyesi 950 ülkücü okul müdürü 5. Defa mahkemeyi kazandıkları halde görevlerine başlatılmıyorlar, Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimi ile AKP ve MHP ittifakına limon sıkılmasın , Ülkücüleri üzen ve bilerek veya bilmeyerek ittifakı zedelemeye çalışan MEB te bürokratlar var. MHP nin çeşitli kademelerinde görevli okul müdürleri yakınları olarak İttifakı destekliyoruz ama, mahkeme kazanan okul müdürlerimiz hala görevlerine döndürülmemesini anlayamıyorum. İttifakın başarılı olması için , Ülkücülere ayrım yapılmamalıdır. Bu milliyetçi müdürlerimizin mahkeme kararları uygulanarak görevlerine döndürülmesini MHP ve ülkücü camia beklemektedir.
Bahri 4 yıl önce
İlginç hadi hayırlısı İsmail Başkan gerekenleri müsteşara söylemiştir
Erzurum 4 yıl önce
3 sene önce bizi hiç yok yere görevden alanlar.....Hakkım helal değil. ...TES yönetimine tavsiyem....siz ne diyorsanız tam tersi yapılıyor. ..o yüzden boşuna uğraşmayın. ...üyelerin hakkını arama noktasında TES sınıfta kalmıştır. ..mahkeme mahkeme.....adamlar kazanılan mahkemeleri bile uygulamaDı .sayın müsteşarimiz Erzurumlu...İnşAllah yönetici atamayı ćozer....
mehmet 4 yıl önce
3600 ek gosterge gündeme geldimi.selamlar
karadayı 4 yıl önce
TÜRK EĞİTİMSEN ÜYESİ OLARAK GİRDİĞİM 3 İDARECİLİK MÜLAKATINDA ALDIĞIM TOPLAM PUANIN 3 KATINI SENDİKADAN İSTİFA ETTİRİLEREK ALDIM BOŞUNA ORADA OTURMAYIN SAYEMİZDE 5 YILDIZLI OTELLERDE SEMİNER AYAĞINA KEYİF YAPIYORUNUZ....YÜZLERCE ÜLKÜCÜ İDARECİ BU ZULME MARUZ KALIRKEN NERDEYDİNİZ....
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49