MUSA AKKAŞ: İLKSAN ÜYELERİ BİR KEZ DAHA "TÜRK EĞİTİM SEN" DEDİ.

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş'ın ilksan seçim sonuçlarına ilişkin yapmış olduğu açıklama...

GÜNCEL 21.06.2021, 21:51 21.06.2021, 22:45
MUSA AKKAŞ: İLKSAN ÜYELERİ BİR KEZ DAHA "TÜRK EĞİTİM SEN" DEDİ.

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş'ın ilsan seçim sonuçlarına ilişkin yapmış olduğu açıklama...

19 Haziran 2021 Cumartesi günü İLKSAN seçimlerinde sandık üyeleri demokratik haklarını, vicdani muhasebelerini de sandığa yansıtarak oylarını kullandılar.

Seçimlere katılarak hür iradeleri ile oy kullanan İLKSAN üyelerine teşekkür ediyoruz.

2021 sendika mutabakat sayılarına göre MEB’de (üniversiteler hariç)

-Türk Eğitim Sen üye sayısı 190.919

-Malum Bir Sen’in üye sayısı 393.834 olmasına ve sandık üyeliğindeki sayıda buna benzer olmasına rağmen, İLKSAN üyeleri TÜRK EĞİTİM SEN üyesi adaylara oy vererek, sandığı sahibine, yani TÜRK EĞİTİM SEN’e teslim ettiler.

Seçim sonuçlarından ne çıkarmak lazım?

-Eğitim Bir Sen üyeleri kendi yöneticilerinin ortaya koyduğu yalan, iftira kampanyalarına kanmadı.

-Eğitim Bir Sen’in seçimlerle ilgili bir stratejisinin olduğuna inanmadı.

Eğitim Bir Sen yöneticileri, seçim sonuçlarından dolayı yaşadığı psikolojik çöküntü ve tabandan gelen tazyikleri karşılama adına yanlış seçim sonuçları paylaşarak bir kafa karışıklığı yaratmaya çalışıyor.

Amaçları farklı bir algı oluşturarak, üyelerinden gelecek istifaları, tepkileri önlemektir. Bunu nereye kadar yapacaksınız? Her şey ortada.

KAY-BET-Tİ-NİZ…

Aynı sonucu biz yaşamış olsaydık, yani üye sayımız tüm sendikalardan fazla olsaydı ve yarışa girdiğimiz sendikadan iki kat fazla üyeye sahip olsaydık, buna rağmen seçimi kaybetseydik, ne mi yapardık?

İS-Tİ-FA ederdik.

TÜRK EĞİTİM SEN İLKSAN İlçe Temsilcileri seçimlerinden büyük bir başarı ile çıkmıştır. Bu seçimin galibi TÜRK EĞİTİM SEN’dir.

Başarımızdaki sebep hiç kuşkusuz sandık üyelerinin haklarının korunması ve sandığın dürüstçe yönetilmesi olmuştur.

1996 yılında batık ve her türlü yolsuzluğun hakim olduğu bir kurum olan İLKSAN, 1996 yılı sonrasında şaibesiz bir şekilde yönetilerek, nakit parasını eksi 3 milyon TL’den bugün artı 2.1 milyar TL’ye çıkarmıştır, mal varlığını artırmıştır. Sosyal yardımların artırılması, bir maaş tutarında olan ikramiyenin on maaş tutarına yükseltilmesi, sandığın birilerine peşkeş çekilmemesi de başarımızın diğer önemli nedenleridir.

Sandık üyeleri de bunun farkında olarak, 19 Haziran Cumartesi günü yapılan İLKSAN İlçe Temsilciliği seçimlerinde oyunu TÜRK EĞİTİM SEN’den yana kullanmıştır.

15 Mayıs sonrası Türkiye genelinde EBS şu kadar, diğer kırk beş sendika bu kadar diye afişler yaptıranların, üye sayısının fazlalığı ile caka satanların, 'İLKSAN zarar ediyor' diyerek afiş bastıranların yalanlarına kimse itibar etmemiştir.

Bu cenah, İLKSAN seçimlerinde il-ilçe yöneticileri ve okul müdürleri üzerinden tam bir gestapo usulüyle baskı oluşturmasına rağmen umduğunu bulamadı, adeta hayal kırıklığı yaşadı. Hezimete uğramanın verdiği rahatsızlıkla bugün yalan yanlış sayılar yayınlayarak, üyelerini motive etmeye çalışıyorlar.

Kaybettiniz beyler, kaybettiniz! Bunu görün artık.

Bundan sonra ne yaparsanız yapın, yolun sonu göründü. Bitişiniz yaklaştı beyler.

Çok ama çok kul hakkı yediniz. Çalışanları sendikanıza üye olmaması halinde adaylıklarının kaldırılmayacağını söyleyerek, tehdit ettiniz.

Çalışanlara sendikanıza üye olmaları halinde şeflik, yöneticilik teklifinde bulunarak sendikacılığı hiç ettiniz. Memuru masada sattınız. Her şeyin bir zamanı var. Bugünde yaptıklarınızın bedelini ödüyorsunuz.

Eğitim Bir Sen’in üyesi bile Türk Eğitim Sen’e oy veriyorsa, bu anlamda Eğitim Bir Sen yöneticilerinin kendisini sorgulaması lazım.

Bundan önceki İLKSAN seçimlerinde olduğu gibi, 19 Haziran seçimleri öncesinde de her türlü yolu denediniz. İl-ilçe milli eğitim müdürlerini, okul müdürlerini, yerel siyasetçileri devreye soktunuz. Bunlara rağmen kaybettiniz. Bazı yerlerde ilçe milli eğitim müdürlerini aday gösterdiniz. Buna rağmen aday gösterdiğiniz ilçe milli eğitim müdürleri, şube başkanları, ilçe temsilcileri seçimi kaybettiler. Kaybettiklerini bildikleri için bugün kazandık algısını oluşturarak, adaylar ve üyeler üzerinde bir psikolojik hava yaratmaya çalışıyorlar. Yayınladıkları listeyle gerçek olmayan sayıları açıklayarak, kamuoyu algısını yönetmeye çalışıyorlar.

Bu algınız tutmuyor beyler, tutmuyor.

Her türlü çirkinlik, gayri ahlaki davranışlara rağmen Türk Eğitim Sen bu seçimlerden başarı ile çıkmıştır.

Bu başarıda gerçekleri görerek oy kullanan İLKSAN üyelerinin payı vardır. Bu başarıda yalan ve iftiralara karşı doğruları, gerçekleri anlatanların, inanmayanların payı vardır.

İLKSAN’da yaşanan güzellikler vardır.

Seçim sonuçlarına gelince, bağımsız seçime girdiklerini ifade edenlerin dışında gerçekten bağımsız adaylar ve farklı sendikalardan seçime katılanlar oldu. Sayıların net olmaması da buradan kaynaklanıyor.

İLKSAN’dan aldığımız son sayısal verilere göre; 7 il dışında

-Türk Eğitim Sen’in çıkardığı il temsilci sayısı 101,

-Malum Bir Sen’in çıkardığı il temsilci sayısı sayısı ise 100’dür.

25 Eylül ‘tarihinde gizli oylamayla ilçe temsilcileri, il delegelerini seçecek.

Şu kesin ki, il delege seçimleri açık oylama, gizli tasnif de olsa, gizli oylama açık tasnifle de olsa sandık yine sahibine, yani TÜRK EĞİTİM SEN’e teslim edilecektir.

Yani sandık rant ve çıkar çevrelerinin değil, 287 bin İLKSAN üyelerinin haklarını koruyacak. İLKSAN, bu hakları daha da ileriye taşıyacak olan TÜRK EĞİTİM SEN’e teslim edilecektir.

Yani sandık ‘SANDIK KAPATILSIN’ diyenlere değil, sandığı daha güçlü hale getirenlere, yaşatmak isteyenlere teslim edilecektir.

25 Eylül tarihinde belirlenecek il delegeleriyle 2023 Ağustos ayında toplanacak İLKSAN Kongresinde İLKSAN yine sahibine, yani Türk Eğitim Sen’e emanet edilecektir.

Eğitim çalışanları, İLKSAN üyeleri vicdanları ve hür iradeleriyle noktayı koymuştur:

İLKSAN EMİN ELLERDE!

Teşekkür ediyoruz.

Hayırlı olsun.

Musa Akkaş

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri.

Yorumlar (8)
Ilksanlı 1 ay önce
Sayın içişleri Bakanımız polsan üyesi polisin 500 bin tl emekli ikramiyesi alacağını açıkladı. Ilksan üyesi nezaman 500 binden vazgeçtim. Ne zaman 300 bin tl emekli ikramiyesi alabileceğiz. 25 eylülden itibaren yeni yönetimden bunu beklemek hakkimiz

Ayrıca yönetim kurulu üyesine huzur hakkı vb adi altında yapılan ödemelerde mali yıl içinde 5 net asgari ücreti geçmemeli. Holding ceo ları gibi ücret e son verilmeli
ALİ 1 ay önce
Polis öğretmenin iki katı maaş alıyor.kesintiside ilKsanın iki katından fazla ,ayrıca bu para en az 15 yıl sonra olacak.
Türk 1 ay önce
Dilin kemiği yok ki. Kaç delegeden kaç delegeye indik diye kahroluyorsunuz.
Okan 1 ay önce
At yalanı opsunler inananı
İlksandan çıkmak istiyoruz. 1 ay önce
Keşke şunu söyleyebilirsiniz, biz İlksan ile üyelere şöyle kazançlar sağladık. Ama şu puslu hava bi dağılsın hele bindiğiniz at mı eşek mi belli olur. Kaç delege olduğu ortaya çıkar
Adem kara 1 ay önce
Bak Akkaş efendi, dünyada personelin zorunlu üye yapıldığı ve çıkmanın yasak olduğu bir rant ve sömürü sistemi daha yok. Yaklaşık aidatlarla yılda 300 milyon bir sicak para var. Ortada personele yansıyan bir şey yok. Bir de seçim tarihini apar topar 6 yıla çıkardınız. Sizler kazandıkça ogretmenlerimiz kaybetmeye mahkumdur. Değişim zorunludur.
KAYA 1 ay önce
İLKSANDA SADECE KOLTUK VAR ÜYENİN PARASINI KULLANMA VAR ÜYENİN MENFAATİ ÜZERİNE ÇALIŞMA YOK FAİZ GELİRİYLE ÇEVİRMEYE ÇALIŞILAN BİR SİSTEMİN AYAKTA KALABİLMWESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.
sado 1 ay önce
Atı alan Üsküdar'ı geçmiş hala halef selef derdine düşmüşsünüz. Derdiniz ne? Bırakın bu siyaset hastalığını. Ne Biliyorsunuz kim ne yapmış, ne yapıyor. Bilmiyoruz. Yalnız şu, zorla üye edilmez. Verecekleri üç kuruş para ama yaptıklarına bakın oteller , dinlenme tesisleri... Tamam da kendilerini eğlendiriyorlar. Batıda faydalananlar dışında hangi bölge öğretmenleri bu imkanlardan faydalanabiliyor? Kredi veriyorlar banka ile ne farkları var? Sanki özel bir durum yapıyorlar. İşimiz gücümüz kısır siyasi çatışmalar. Herkes benim adamım doğru diyor. Bırakın bunları.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49