Mülakat skandalı! Başarılı olanları elemek için…

Orman Genel Müdürlüğü'ne personel alımında KPSS puanı düşük olanlara yüksek mülakat puanı verilerek eleme yapılmasına tepkiler büyüyor.

GÜNCEL 14.02.2020, 14:13
Mülakat skandalı! Başarılı olanları elemek için…

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Orman Genel Müdürlüğü’ne personel alımında; KPSS puanı düşük olanlara yüksek, puanları yüksek olanlara da çok düşük puan verilerek eleme yapılmasına tepki gösterdi.

85 ALANA 60, 60 ALANA 90.4 PUAN VERDİLER

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslenen Barut, “Torpil, kayırmacılık ve eşitsizliğe karşı, mülakat adaletsizliğiyle ilgili harekete geçmeye, bu eşitsizliği ortadan kaldırmaya çağırıyoruz” dedi.

Sosyal medyada da sınava ilişkin tepkiler dinmezken, KPSS puanı 85 olan adaya 60 mülakat puanı verilip, KPSS'si 77 olan adaya 59 mülakat puanı verilip elendiği; KPSS’si 60 olan mühendis adayına ise 90.4 mülakat puanı verilip başarılı sayıldığı ortaya çıktı.

“KİMSE TORPİL İSTEMESİN” DEMİŞTİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği sözleri anımsatan Ayhan Barut, şunları söyledi:

Orman Genel Müdürlüğüne 5 bin personel alımı yapılacağını duyuran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bin 200 Mühendis, 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru, 800 memur ve 300 şoför alınacağını söyledi. Alımların KPSS puanına göre sıralamayla olacağını belirterek ‘Kimse kapımıza tayin, terfi ve torpil istiyorum diye gelmesin, KPSS puanları ne ise ona göre yapılacak’ diyen Bakan Pakdemirli’nin mülakatı nasıl savunacağını merak ediyoruz.

SÖZCÜ

Yorumlar (12)
Köyceğizli 1 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanım akparti iktidarı bu adaletsizlikler sonu çöküyor. Bu bürokratlar Abdülhamid hanı iktidardan indiren jön Türkler gibi sizi yıkmak için uğraşıyor. İş işten geçmeden tedbir alınız.
Mektup 1 yıl önce
Sayın Bakan malum sendikayı kendisinden uzak tutarsa başarabilir. Malum sendikanın kimlere referans olduğunu, kimleri koruduğunu memur kesimi iyi bilir. Ben uyarımı yaptım. Bundan sonrası Akparti yönetimine kalmıştır.
Addd 1 yıl önce
Pakdemirli tigem, ogm senin ve agababanin muslumaniz deyip milletin oyunu alip hakyemeniz yok mu yatacak yeriniz yok.
Ayhan 1 yıl önce
Allah haksızlık yapan kimse hakkından gelsin.
Machiavelli! 1 yıl önce
Amaca ulaşmak için her yol mübah veya güçlü olan haklıdır anlayışı yeni ortaya çıkmadı! 2014 ten beri bu iktidar kendi adamlarını iş başın getirmek için mülakat yapıyor.Türk halkı her seferinde bunlara oy verdi! Bence şikayet edecek bir durumda yok makamda!
ZEMİN 1 yıl önce
BETER OLUN
Ahmet 1 yıl önce
Kpss den 92 ALAN Orman mühendisi bölüm birincisine mülakatta 51.6 puan veriliyor. KPSS den 60 alana Mülakatta 98-99 puan veriliyor REVAMI mı bu ????????
Dost acı söyler 1 yıl önce
Tarım bakanlığında haksızlık bitmez.. Paralel sendika haksızlığın ve huzursuzluğun adresidir. Hükümetimiz bu sendikamsı yapının inine girmelidir. İş çığrından çıkıyor. Heryerde sıkıntı var. Geç olmadan büyüklerim görsün.
Adalet ille adalet 1 yıl önce
Mülakat saçmalığı tüm kurumlardan kaldırılmalıdır. Mülakat=Torpil=Hak gaspı=Kul hakkı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49