Müfettiş alımına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de!

İl milli eğitim müdürlüklerinde eğitim müfettişi ve eğitim müfettiş yardımcısı istihdam edilebilmesine ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

GÜNCEL 06.07.2021, 08:36
Müfettiş alımına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de!

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre, il milli eğitim müdürlüklerinde, her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarının rehberlik, işbaşında yetiştirme, denetim, değerlendirme, inceleme, araştırma ve soruşturma hizmetlerini yürütmek üzere 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek 24'üncü maddesi uyarınca eğitim müfettişi ve eğitim müfettiş yardımcısı istihdam edilebilecek.

Eğitim müfettişi ve eğitim müfettiş yardımcıları, mali, sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından maarif müfettişi ve maarif müfettiş yardımcılarına denk olacak.

Kararnamedeki bir başka düzenleme ile Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına, eğitim müfettişlerinin çalışmalarının koordinasyonu ile rehberlik ve denetim hizmetlerinin yürütülmesinde bütünlüğü sağlama görevi verildi.

Yorumlar (5)
sami 3 hafta önce
müfettişler il milli eğitim müdürlerinin emrinde olmamalı doğrudan merkez teftiş kuruluna bağlanmalı emirleri ordan olmalı ki denetim rehberlik ve soruşturma sağlam yürütülmüş olsun
Emekli Memur 3 hafta önce
Sayın Başkanım SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGEYİ UYGULAYINIZ LÜTFEN.
Emekli Memur 3 hafta önce
3600 ek göstergeyi istiyoruz.Söz vermiştiniz.
Emekli Memur 3 hafta önce
3600 ek göstergeyi istiyoruz.Söz vermiştiniz.
Hakan 3 hafta önce
Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi istiyoruz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49