MSB Uzman Erbaş başvuru sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2017 Uzman Erbaş alımı başvuru sonuçlarını açıkladı.

GÜNCEL 05.01.2018, 23:58
MSB Uzman Erbaş başvuru sonuçları açıklandı

2017 yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için başvuru yapan adayların başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonucuna göre Seçim Aşaması Faaliyetleri'ne katılacak olan adaylar belirlendi. Seçim Aşaması Faaliyetleri 10 Ocak 2018 tarihinde başlayacak.

MSB UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan birinci grup adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)’da hazır bulunacaklardır.

31 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan ikinci grup sınavları için çağrı ilanı 23 Ocak 2018 tarihinden sonra yapılacaktır.

SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ NASIL YAPILACAK?

a.   Kayıt-Kabul, Ön Fiziki Kontrol, Yazılı Sınav, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

b.  Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

c.   Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.

ç.   Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

5.   Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.

6.   Askerlik hizmetini yapmakta olan adaylar için birlik komutanlıklarınca, Başvuru Kılavuzu TABLO-3’te belirtilen esaslara göre “Nitelik Belgesi” düzenlenmesi gerekmektedir. (3 aydan az çalışılmış, hakkında kanaat oluşmamış adaya “Henüz Bir Kanaat Edinilememiştir” şeklinde nitelik belgesi düzenlenir.)

7.   İlköğretim mezunu olan adaylar sadece Uzman Onbaşı, en az lise mezunu olan adaylar ise sadece Uzman Çavuş olarak değerlendirilecektir.

8.   Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

9.   Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

10.   Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

11.  Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

12.  Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49