Milli Piyango’nun, 18 Mart şehitler günü’ne özel çekiliş hazırlığına tepki yağıyor! Tarihimize saygısızlık

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 18 Mart gibi tarihi ve önemli bir günün, Milli Piyango’nun haram çekilişlerine alet edilmesine sert tepki gösterdi.

GÜNCEL 14.03.2021, 12:09
Milli Piyango’nun, 18 Mart şehitler günü’ne özel çekiliş hazırlığına tepki yağıyor! Tarihimize saygısızlık

Özelleştirilen Milli Piyango’nun Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle 18 Mart’ta özel çekiliş yapacağına ilişkin tepkiler gelmeye devam ediyor.

Bu paradan hayır gelmez

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, “Diyanet, Din İşleri Yüksek Kurulu’nun ‘şans faktörüne dayalı olan piyango, toto, loto, iddia, müşterek bahis, ganyan gibi tertip ve oyunlar da kumardır ve haramdır’ fetvası ortadadır. Çabuk para kazanma hırsı ile insanların umutları ve gelecekleri çalınmaktadır. Taraflardan birisinin kazanması, diğerlerinin kaybetmesi olan bu şans oyunları tehlike arz ediyor. Ayrıca piyangonun başında ‘milli’ kelimesi olması artık kabul edilebilir bir durum değildir. Biz Müslümanlar, bu tür meşru olmayan kazanç yollarına bulaşmamalıyız. Buralardan gelecek kazançlar hayır getirmez. Piyango şirketinin, milletimizin özel ve önemli günlerine atfen piyango çekilişi asla ve asla kabul edilemez. Hele hele, 18 Mart gibi ‘Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’mizin yıldönümünde böyle bir çekiliş yapılması tarihimize de saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.

Bu yanlıştan dönülmeli!

Din Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir ise, “Milli Piyango’daki ‘milli’ kelimesinin kaldırılması gerekiyor. Kumarın millisi olmaz. 18 Mart gibi ‘Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde Milli Piyango’nun özel çekilişini şiddetle kınıyoruz. Bu geçmişte FETÖ yapılanmasının ülkemiz üzerinde dini istismarların devam ettiğinin bir göstergesidir diyoruz. Bu durumun derhal düzeltilmesini talep ediyoruz” dedi.

YENİ AKİT

Yorumlar (4)
vatandaş 1 ay önce
hep chpnin yüzünden.
TERAZİ 1 ay önce
Milli piyongonun özelliği kalmamış olup, diğer şans oyunları da tamamen hayali gibi. Oynayanlara boş şanslar...
Mim Kemal Okuyan 1 ay önce
Ecdâda saygısı olan, o diyarlardaki şühedâ aşkına, o günü; kumara, piyangoya izin vermez, haram kazancı da umut kapısı haline getirmez, getirmemelidir de... Yazık...
ACER 4 hafta önce
DİNİMİZİN CEVAZ VERMEDİĞİ BİR KONU ŞEHİTLER GÜNÜNDE HANGİ MASLAHATLA YAPACAKLAR ANLAŞILAMADI OLSA OLSA GÖZLERİNİ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ PİYANGONUN
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49