Milli Eğitim Bakanlığına İsmi Geçen Kişiler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifası kabul edildi. Bakan Selçuk’un odasını topladığı, özel kalem müdür yardımcısını daire başkanı olarak ataması , kendi ekibine yakın şube müdürlerine 76. maddeden kadro vermesi de bir anlamda veda mesajı niteliği taşıdı…

GÜNCEL 01.08.2021, 19:16
Milli Eğitim Bakanlığına İsmi Geçen Kişiler

Kamudanhaber- Özel haber

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifası kabul edildi. Bakan Selçuk’un odasını topladığı, özel kalem müdür yardımcısını daire başkanı olarak ataması , kendi ekibine yakın şube müdürlerine 76. maddeden kadro vermesi de bir anlamda veda mesajı niteliği taşıdı… 


Bakan Ziya Selçuk’un yerine kim gelebilir …

İşte o Detaylar...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğini Türküye ilk bu haberle öğrendi . Bakan Ziya Selçuk geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede istifasını sundu. Cumhurbaşkanı’da bu istifayı tamam diyerek kabul etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bugün odasını topladığı, özel kalem müdür yardımcısını daire başkanı yaptığı, kendi ekibine yakın kişileri 76. maddeden şube müdürü olarak ataması da Bakan’ın artık veda edeceğini gösteriyor.

Yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak ?

YÖK başkanlığı için Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Erhan AFYONCU ismi geçiyordu. Hatta Cumhurbaşkanı ile YÖK başkanlığı İçin görüştüğü kulisi ve bilgisi de mevcut ! YÖK başkanı olması beklenen Erhan Afyoncu ismi şimdi de Milli Eğitim Bakanlığına geçiyor .

Milli Eğitim Bakanlığına ismi geçen bir diğer isim ise İbrahim Kalın , Ziya Selçuk’un istifasından bir gün sonra Milli Eğitim Bakanlığına gelip Bakan Selçuk’la bir saat baş başa görüşme gerçekleştirdi .

Milli Eğitim Bakanlığı için sürekli ismi gündemde olan eski YÖK başkanı Yekta Saraç ve Hacı Bayram Üniversitesi Rektörü Yusuf Tekin isimleri de geçiyor. Tüm bu isimler yanında siyasi bir isim olan Naci Bostancı ismi de kulislerde geçiyor .

Cumhurbaşkanı’nın yeni bir Bakanlar kararnamesi yayınlaması bekleniyor. Görevden alınacak Bakanlar içerisinde Tarım Bakanı’nın ismi de geçiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ismi Tarım Bakanlığına geçiyor.

Yorumlar (7)
Rıch 2 ay önce
Kesinlikle milli eğitim bakanı görevinde kalmalı
aysel ileci 2 ay önce
meb de yansın diyorsanız yusuf tekini bakan yaparsınız.
Rüzgardan nem kaptınız? 2 ay önce
Selçuk' un bir buçuk yıldır gittiğini haber yapıp durdunuz! Yerine tüm atamaları sarı sendika mülakatı ile yapacak bir kişi gelecek hayali bu haberi yaptırıyor!
Muhsin 2 ay önce
İstifa edemezzz... yerine kim gelirse gelsin bişi değişmez
Esas değişmesi gerekenler 2 ay önce
Bakanlığı üç yıldır sısınıyor sokan sahadan (okullardan haberi olmayan) bürokrat takımı! Tüm bakan yardımcıları genel müdür daire başkanları acilen değişmesi! Acilene onlerin yerine sahada çalışmış ortamı bilen kişiler gelmeli! Bakanı değiştirmeye gerek yok!
Dava Adamı Çoşgun 2 ay önce
baklavacı coşgun müdürüm olur inşAllah.alphan müdürüm büyük müslüman,abdesli coşgun müdürümün arkasında durursa bu iş olur.hem okulu hem bakanlığı yönetir.okula pantolununu atsa bakanlığa ceketini atsa kendi de o sıra spora gitse bak bakanlık nasıl dönüyor.coşgun müdürüm gülcan yengem 6. baklava nerede diye soruyor?
Çalışkan 2 ay önce
Ankara İl mili eğitim müdürü Turan Akpınar'I unutmayalım. Çalışmaları ile kesinlikle hak ediyor.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49