Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'okullarda silahlı eğitim' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında yer alan Milli eğitimde silahlı eğitim iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

GÜNCEL 22.11.2019, 17:21
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'okullarda silahlı eğitim' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında yer alan Milli eğitimde silahlı eğitim iddialarına ilişkin açıklama

MEB'DEN KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

Bugün medyaya "Milli eğitimde silahlı eğitim" başlığıyla yansıyan haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Haberde, "Milli Eğitim'de kurulan poligonda, 'turnuva' adı altında öğrenci ve öğretmenlerin beraber silahlı atış talimi yaptığı" iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Osmaniye'nin Toprakkale Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen söz konusu sportif etkinlik, federasyonu bulunan ve olimpik bir spor branşı olan "Atıcılık" sporu ile ilgilidir.

11-15 Kasım 2019 tarihlerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Toprakkale Halk Eğitim Merkezi binamızda bulunan poligonda "Havalı Tabanca Atıcılık Kaymakamlık Öğretmenler Kupası" adı altında turnuva düzenlenmiş , turnuvaya 44 öğretmenimiz katılmıştır.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Sporcu Lisans , Tescil , Vize ve Transfer Talimatının 9.maddesinde bu spora başlama yaşının 10 yaş olduğu belirtilmektedir. Ayrıca haberde yer alan öğrenci fotoğrafları, daha önce öğrencilere yönelik açılan kurs fotoğraflarıdır. Öğretmenlerimizin katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz yer almamıştır.

Kursa gelen öğrencilerimizden Mersin ilimizde yapılan Türkiye Atıcılık Kupasında kategorilerinde Türkiye 6.sı ve 11.si dereceleri elde etmişlerdir.

Kurs öğreticimiz Atıcılık Federasyonunda Hakem ve Üçüncü derece Antrenör belgesine sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (1)
Metehan 8 ay önce
Çocuklar için oldukça zararlı bir spor. 10 yaşında başlanıyormuş. Saçmalık. Bırakın yetişkini çocuk için silahla spor mu olur silahla oyun mu olur. Hem avcılık ne ya? Avcılık kadar zalimce bir işin adı nasıl oluyorda spor oluyor. Zevk olsun diye bir canlıyı öldürmek insanlığa, Müslümanlığa sığar mı? Bizim dinimizde karınca bile incitilmezken, savunmasız bize hiçbir zararı dokunmayan , Rabbimin yarattığı güzel canlıları zevk olsun diye hiçbir sebep yokken katlediyoruz bir de adına spor diyoruz. Allah ıslah etsin.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 11 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49