Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medyadan öğrencilerin sorularını yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından öğrencilerin sorularını cevapladı. Selçuk "Yeni ortaöğretim tasarımında HEY saatleri uygulanacak." dedi.

GÜNCEL 08.05.2021, 20:16
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medyadan öğrencilerin sorularını yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından; “Gençler, burada mısınız? Liselerle ilgili bir çalışma için soru ve önerilerinize ihtiyacımız var. #lisedebence etiketiyle soru ve önerilerinizi paylaşın. Cevapları buradan iletmeye gayret edeceğim. Lütfen paylaşımlarınız sınav iptalleri dışında olsun. Onu ayrıca görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HEY SAATLERİ UYGULANACAK”

Selçuk, bir öğrencinin “Hocam artık tüm günümüzü ağır bir şekilde derslere vermek yerine günün yarısında kendi yeteneklerimizi fark edebileceğimiz etkinlikler ve sanatsal alanlarla uğraşsak?” sorusuna cevap verdi.

Bakan Selçuk, yanıtında “Aynı fikirdeyim. Bu yüzden yeni ortaöğretim tasarımında HEY saatleri uygulanacak. Hayalinize, spor-sanat etkinliklerinize ve hayatın kendisine daha fazla vakit ayırabilin diye” ifadelerini kullandı.

“YENİ LİSE TASARIMINDA ‘SOSYAL HAYAT’ AYRICA ÇALIŞILDI”

Bakan Selçuk’un öğrencilere verdiği yanıtlar şu şekilde:

* Bakanım okullarda bizlere hiç sosyal hayatla alakalı bir şey öğretilmiyor ben böyle bir ders görmek çok isterim. Ders sayısı okula gittiğimiz saat çok fazla bunun hafifletilmesini isterim. Ben postanedeki gitsem neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum maalesef…

* Merhaba. Söylediğinize hak veriyorum. Bu yüzden yeni lise tasarımında “sosyal hayat” ayrıca çalışıldı. Lütfen siz de şuna hak verin. Yaşamımızı kendimiz de zenginleştiririz. Gezin, deneyimleyin, okuyun, dinleyin ve deneyim kütüphanenizi her gün zenginleştirin. Merhaba. Söylediğinize hak veriyorum. Bu yüzden yeni lise tasarımında “sosyal hayat” ayrıca çalışıldı. Lütfen siz de şuna hak verin. Yaşamımızı kendimiz de zenginleştiririz. Gezin, deneyimleyin, okuyun, dinleyin ve deneyim kütüphanenizi her gün zenginleştirin.
Dostlukla…

* Hocam artık tüm günümüzü ağır bir şekilde derslere vermek yerine günün yarısında kendi yeteneklerimizi fark edebileceğimiz etkinlikler ve sanatsal alanlarla uğraşsak?

* Aynı fikirdeyim. Bu yüzden yeni ortaöğretim tasarımında HEY saatleri uygulanacak. Hayalinize, spor-sanat etkinliklerinize ve hayatın kendisine daha fazla vakit ayırabilin diye.

* Bakanım diğer ülkelerin eğitim sistemine göre lisede olsun orta okulda olsun çok ağır ve sıkışık bir eğitime sahibiz ciddi anlamda yumuşaması gerek bence bunun çok yararını görürüz keşke sizde tweet’imi görseniz :)

* Merhaba, tweetinizi gördüm:) Derslerin mevcut sıkışıklığında haklısınız. Çalışmalarımız tam da bunu rahatlatmak yönünde. Ancak doğru olan kendimizi başka ülkelerle kıyaslamak değil; bize en uygun ve en sağlam sistemi bilimin ışığında kurabilmek. İnşallah tweetimi görürsünüz:)

Yorumlar (5)
Tuzsuz Bekir! 2 ay önce
Sınavları iptal et! Temmuz Ağustosta telafi koy! İsteyen Ağustos ta isteyen öğrencilere yükselme sınavı koy! Sınıfta kalmayı liselerde kaldır! Herkes sorumlu geçsin! Sonra bu eğitimden hayır bekle,!
Hakan 2 ay önce
Malesef bazı öğrencilerimiz ders olmasın ne olursa olsun diyor. Ama sevgili gençlerimiz bugün okul ve ders olmazsa yarında iyi bir üniversite iyi bir iş olmayacaktır bilginize. Atalarımızın güzel bir sözü var. Bugün ne ekerseniz yarın onu biçersiniz
Ayhan kurt 2 ay önce
Bırakalım eğitim ile ilgili karaları öğrenciler alsın ne günlere kaldik
. 2 ay önce
yahu yukarda bazi abilerim yorum yapmis ama, siz bizi ne saniyorsunuz? ultra yuksek bir ruh bağışıklığı ultra yüksek bir sarsilmamazlik falan mi var bizde? PANDEMI diye bir sey var 1,5 yildir evdeyiz sizin gibi işe falan bile gidemedik biz. bir sınav için bizi ailemizi tehlikeye atiyorlar. sonra sorumlusu hepimiz oluyoruz. BIZ SORUMLU FALAN OLMAK, ÖLMEK ISTEMIYORUZ
İ.Keskin 2 ay önce
Benim de HEYHEY lerim gelmeye başladı. HEY de neymiş? Hey gidi gúnler hey! VAllaha Koca Reis' i tüketiyorsunuz.....
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49