Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Sınıf mevcudu ve okulda kalma süresi azaltılacak. Yüz Yüze Eğitim iki gün olacak...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlara ilişkin açıklama yapıyor.

GÜNCEL 06.10.2020, 11:33
8614
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Sınıf mevcudu ve okulda kalma süresi azaltılacak. Yüz Yüze Eğitim iki gün olacak...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi başlayacağını duyurmuştu.

Selçuk, alınan yeni kararlara ilişkin açıklama yapıyor.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar:

- Velilerimize bir kez daha gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür ediyorum. Bilimsel veriler ışığında, çocuklarımızın faydasını önceleyerek okullarımızda aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçiyoruz. 

- 21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi eğitim öğrencilerimiz ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamış olduk. İlk aşamamızda 3. haftadayız. Süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz ve iyi sonuçlar aldığımız için 2. aşamaya geçmeye hazırız. 

-  İlkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitime başlayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için de yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık.

Yorumlar (8)
halkman 3 hafta önce
Okullarda korona virüs vakaları artmaya başladı. Bunu önlemenin yolu sadce maske mesafe temizlik deyip geçiştiremezsiniz. Tedbir yok herşeyi okul idaresine bırakıp koltukları doldurmakla bu iş yürümez
İDARECİ 3 hafta önce
AYNI DUYGULARINA KATILIYORUM
Sinan 3 hafta önce
Sayın bakan, ben 3. sınıf öğretmeniyim. Sınıf mevcudum 48. Sınıfı kaça bölmeliyim? Ve okulum Ankara dadır.
Mustafa 3 hafta önce
Okulların açılması olumlu bir gelişme. ancak acaba okullar hangi bütçeyle temizlik, maske, dezenfekten vb. malzemeleri alacak merak ediyorum. bütün her şey okul idarecilerinin boynuna atılmış. para yok bir şey yok. Ondan sonra okulları hazırlayın deniliyor. böyle bir saçmalık olabilir mi?
halkman 3 hafta önce
Yorumu beğenmeyen yurdum insanı görüşünü yazar mısın istişare edelim. Akıl akıldan üstündü.Görüşünüz belkide düşüncelerimin değişmesine sebep olacak.
Ahmet Tan 3 hafta önce
Çok güzel oldu. Açılsın okullar birsin canlı ders zulmü. Corona mı o da ne? Sadece bakanımızın reisicumhurun söylediğinden farklı ne söylediğini anlayamadım
öğretmen 3 hafta önce
Sayın Bakanım 3600 ek göstergeden bahsediniz lütfen.
kenan 3 hafta önce
ne önlem var ne temizlik var ne kapı kolları musluklar denildiği gibi sürekli dezenfektan yapılıyor duvarlara birer dezenfaktan konmuş müdür yardımcısındada maskesi olmayan için maske var önlem bu o maskelerde okulların ürettiği maske hemen ipi kopuyor yada dikiş açılıyor daha okula göndermeyeceğim çocuğumu
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49