Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılış tarihine ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulları 6 Eylül tarihinde açmakta kararlı olduklarını belirterek gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi.

GÜNCEL 28.07.2021, 14:00 28.07.2021, 14:52
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılış tarihine ilişkin açıklama

Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesinde düzenlenen "Telafide Ben de Varım" etkinliğinin ardından basın mensuplarının yüz yüze eğitime ilişkin sorularını yanıtladı.

Kovid-19 vaka sayılarındaki artışın yüz yüze eğitime başlama tarihini nasıl etkileyeceğine yönelik soru üzerine Selçuk, okullardaki temizlik ve diğer hazırlıkların son hızla yürütüldüğünü belirtti.

"OKULLARI AÇMA KONUSUNDA KARARLIYIZ"

Selçuk, yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek amacıyla dün 81 ilden Milli Eğitim müdürleriyle toplantı yapıldığına işaret ederek şunları kaydetti:

"Okulların 6 Eylül'de açılması bizim için son derece önemli. Çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin sabrı konusunda gerçekten müteşekkiriz. Okulları açmak noktasında tüm toplumumuzun katkısını bekliyoruz. Biz hazırız ve toplumun sağduyusunun, desteğinin bu konuda hayati bir önem taşıdığının tekrar tekrar vurgusunu yapmak istiyorum. Okulları açmak noktasında çok kararlıyız."

BAKAN SELÇUK'TAN BİLİM KURULU AÇIKLAMASI

Türk Tabipleri Birliğinin okulların açılması için aşı yaşının düşürülmesi ve sınıfların bölünmesi önerisini hatırlatılan Selçuk, "Bu konuda elbette geçtiğimiz yıl da var olan bir çalışma var. Bugün yanılmıyorsam Bilim Kurulu'nun da bir toplantısı söz konusu. Orada da bu konular görüşülecek. Bizler de zaten sürekli bir iletişim ve irtibat içindeyiz. Bu konularla ilgili bilim insanlarının yönlendirmesi ve birlikte çalışma devam ediyor." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Yorumlar (6)
Erdal 2 ay önce
Açmak önemli değil devam zorunluluğu yoksa hiç bir anlamı olmayacaktır.
ALİCAN 2 ay önce
HANGİ TEDBİRLER ALINDI
İFADE 2 ay önce
sayın bakanım öğretmen açığı mevcut idareci açığı mevcut hizmetli zaten sıfır. birileri size yanlış bilgi veriyor olmasın
vatandaş 2 ay önce
Gerçekten acayipsiniz ha, memlekete bak hele.
Eren 2 ay önce
Kardeşim Ruslar akın akın sahillerimizi doldurmuş herkes denizde kimsede maske yok okullar ın açılma zamanı geldi şimdi yeni senaryolar konuşuluyor. Ne olacaksa olsun uzaktan eğitim istemiyoruz niye cezayı çocuklar ve eğitimciler çekiyor. Herkes aşısını olsun okulların açılması gerek.
Mehmet Kaya 2 ay önce
Bakanımız okulları açmaya kararlıysa yandık. Okul falan açılmaz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49