Milli Eğitim Bakanı Selçuk formasyona ilişkin bir açıklama yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen adaylarının merak ettiği formasyon eğitimi için önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 05.05.2021, 13:19 05.05.2021, 13:34
Milli Eğitim Bakanı Selçuk formasyona ilişkin bir açıklama yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün bir Youtube yayınına canlı bağlantı yoluyla katıldı. Sunucunun formasyon sorununa ilişkin sorduğu soruyu da yanıtladı.
Bakan Selçuk, 1 Ocak 2021'e kadar pedagojik formasyon belgesi alan kimsenin hak kaybı olmayacağını, bir uygulama değişikliğine gidileceğini de mağduriyet yaşanmaması açısından iki yıl önce söylediklerini anlattı.
 
Selçuk, mezun olan herkesin formasyon alması ve yüz binlerce insanın buralara birtakım ücretler ödemesinin sağlıklı bir işleyiş olmadığına işaret ederek, şunları söyledi:

"Biz, öğretmenliğe atandıktan sonra ayrı bir formasyon düzenledik yani asıl formasyon, öğretmenliğe atandıktan sonra Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak verilecek olan formasyon. Ama onun öncesinde de eğitim fakültelerinde okuyan kişiler, bazı temel hazırlık dersleri alıyorlar. Öğretmenlik Meslek Bilgisi tezsiz yüksek lisans programına katılacak öğrenciler de bu hazırlık derslerini, bu programın derslerini alacaklar, eğer öğretmenlikle ilgili KPSS sınavını kazanırlarsa o zaman da Millî Eğitim Bakanlığından mesleğe başladıkları ilk yıl bir formasyon eğitimi alacaklar."

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Mayıs 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49