Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Birkaç hafta içerisinde açıklayacağız

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması ile ilgili olarak, "Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

GÜNCEL 23.03.2019, 10:13
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Birkaç hafta içerisinde açıklayacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması ile ilgili olarak açıklama yaptı.

"(Ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması) Bu, sadece ders sayılarıyla ilgili değil, ortaöğretimin yeniden yapılandırılması ve ortaöğretimde kalitenin yükseltilmesiyle ilgili bir çalışma"

(Okul Profili Değerlendirme Çalışması) "Okula 'Sen şu ölçütlerde çok iyisin, şu ölçütlerde de daha geridesin. Bunu düzeltebilmen için sana bir yıllık yol haritası veriyoruz' diyeceğiz. Her okul yol haritasına göre gelişme planını takip edecek. Bir yılın sonunda da hangi okul başarmış hangisi başaramamış bakacağız ve duruma göre önlemlerimizi alacağız"

"Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Fakat genel ilke olarak hiçbir öğretmenimizin açıkta kalması ya da norm kadro sorunu yaşaması, belirli birtakım gerekçeler nedeniyle öğretmenlerimizin derslerinin ellerinden alınması asla söz konusu olmayacak"

"Eğitim sisteminde bir şeyi yeşertme talebimiz var, bu mutfaktan, sahadan olacak. Öğretmenlerimizin gönülden katılımıyla, desteğiyle, okul müdürlerimizin liderliğiyle başaracağız"

(AA)

Yorumlar (9)
İki yıl önce yenilenen eğitim programları! 2 yıl önce
Her iki yılda sil baştan eğitim programlarını değiştirmede amaç ne? Türk Halkı bunun hesabını siyasetçiden sorabilse çok şey değişecek!
Hasan sandıklı 2 yıl önce
Yandık yine deneme tahtası eğitim ve öğretmenler olacak,artık kafayı yemek üzereyim , inanın ki artık umudumuz sifirlandi tukendik çocuklarımızın geleceğinden endişe hat safhada
vatandaş 2 yıl önce
vardır öğretmene bir film .
Hakan 2 yıl önce
her konuşmasında bir kaç haftaya kadar diyor bakan, bu bir kaç hafta hiç bitmiyor...
Hasan Ali 2 yıl önce
Yine mi yandık
SEYMEN 2 yıl önce
MEB deki Yöneticilere de yapsana bu dediklerini?
Muhtar 2 yıl önce
Liseye geçiş sınavlarında orta okul çocuklarına sorulan soruları matematik öğretmenleri yapamıyor.Bu neyin sınavıdır.Bu neyin eğitimidir.Bu nasıl komedidir
Garip yolcu 2 yıl önce
İlkokul çocuğunu seven müfettişin arkasını dönmesiyle bu nonuş kim diyen çocuğun eğitim ihtiyacını yaşayarak master yapan öğretmenleri deneme tahtası yapmayın artık. Sonunda fatura bize kesiliyor. Allah aşkına lazım değil bizi rahat bırakın yeter!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49