banner1990

banner1989

Mikrofon açık unutulunca Atalay'ın zam teklifini neden kabul ettiği ortaya çıktı

Hükümet ile Türk İş'in gerçekleştirdiği, kamu işçisinin yıllık zam ve haklarının açıklandığı toplantıya Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın sözleri damga vurdu.

GÜNCEL 14.08.2019, 00:20
Mikrofon açık unutulunca Atalay'ın zam teklifini neden kabul ettiği ortaya çıktı

Hükümet ile Türk İş'in gerçekleştirdiği, kamu işçisinin yıllık zam ve haklarının açıklandığı toplantıya Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın sözleri damga vurdu. Mikrofonun açık olduğunu fark etmeyen Atalay'ın, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a "Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle" dediği duyuldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü basın açıklamasıyla duyuruldu.

Basın açıklaması başlamadan önce Türk- İş Başkanı Atalay'ın Bakan Selçuk'a söylediği söz mikrofonlar tarafından kayda girdi. Mikrofonu eliyle kapatan Türk-İş Başkanı Atalay, önlerinde duran ve kayıtta olan mikrofonları unutarak, "Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle" dedi.

Yorumlar (4)
Antaya 07 10 ay önce
Işçilerin emeğinin bir avuç insan tarafından nasıl çalıştığının itirafı.Sendika ağalarının rant itirafı. Türkiye gerçeği
üzüntü verici 10 ay önce
sözde sendikalar, işçi ve memur haklaırnı savunmak için vardılar. malesef görüyoruz ki, sadece makam mevki yerleri olmuş.
hakkı 10 ay önce
sendika ve sendikalıların senelerdir işleyişi böyle zaten.kimse çıkarı olmayan yerde kendini ortaya atmaz.en azından türkiyede durum böyle yazık.olan emekçiye oluyor.
Umutsuz 10 ay önce
Bu ülkeye ve bu ülke insanına dair umudum yok Allah çocuklarımızın yüzüne baksa da hayırlısı ile yurt dışında okuyup orada adaletli sistemli kaliteli bir hayat yaşasalar
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49