'MHP'nin bağımsız duruşu silinmeyecek'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Zaman geçse de dünya konjonktürleri değişse de bu topraklarda sabit duracak, silinemeyecek bir şey vardır. O da MHP'nin milli, onurlu ve bağımsız duruşudur." ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 13.09.2017, 16:35
'MHP'nin bağımsız duruşu silinmeyecek'

Devletin bekası, milletin selametini tehdit eden terörist bütün organizasyonlara karşı ülkücülerin göğüslerini siper ettiğini ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, bunun 50 yıldır omuzlarda şerefle taşınan bir rütbe, gelecek nice 50 yıllara da aktarılacak bir emanet olduğunu vurguladı.

Adan, Ruhi Kılıçkıran'ın canına kasteden kudurganlıkla, Fırat Çakıroğlu'nu şehit eden karanlık zihnin, birbirinin devamı olduğunu ve karşılarında bundan sonra da MHP'nin ve ona gönül vermiş ülkücülerin sıradağlar gibi duruşunu bulacaklarını belirterek, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Zaman geçse de dünya konjonktürleri değişse de bu topraklarda sabit duracak, silinemeyecek bir şey vardır. O da MHP'nin milli, onurlu ve bağımsız duruşudur. Bu duruşun kiralanmış kızıl namlulardan gelen ölümle yahut 12 Eylül'ün işkence tezgahları ve darağaçlarıyla önüne geçmenin mümkün olmadığını tarih bize ispat etmiştir. Fakat bu direniş ve diriliş hikayesinin ölümsüzleşmesi, gelecek nesillere de aktarılması icap etmektedir.

Bunun için de gereken adımları Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Bey atmıştır. Sayın Genel Başkanımız, bu davanın maziden atiye ulaşmasına katkı sağlayan herkese karşı bir ahde vefa göstermiştir. Üç hilalli sancağın 50 yıldır dalgalanması uğruna canını veren, kanını döken, mahpusların karanlıklarında çile çeken herkes adına abidevi bir adım atılmıştır. Genel Başkanımızın direktifleriyle atılan bu adım, Ülkücü Şehitler Anıtı ve o anıtın yakınında oluşturulan Taş Medreseliler Hatıra Ormanı'dır."

"TAŞ MEDRESELİLER HATIRA ORMANI...''

"O anıt ve o hatıra ormanı, yalnızca taştan ve ağaçtan oluşan bir anı köşesi değildir. Kızılcahamam'daki o yapı, MHP'nin tabelası arkasında bir fikrin, bir inancın olduğunun ispatıdır." ifadesini kullanan Adan, açıklamasına şöyle devam etti:

"O abidede yer alan şehit isimleri, Türk milliyetçiliği fikrine kurşun işlemeyeceğinin ispatıdır. Onlar toprağın altında yatmaktadır ama üç hilalin partisi MHP, toprak altındakilerin hatırasına hürmeten hep dimdik bir şekilde ayaktadır.

Taş Medreseliler Hatıra Ormanı'ndaki ağaçların her biri bu memleketin kaderini, bu milletin kederini sırtlanan ülkücü hareketin, kendisini yok etmek isteyen 12 Eylül diktasına yenilmediğinin ispatıdır. Çünkü Taş Medreseliler Hatıra Ormanı'nda 12 Eylül ve sonrasında zindanda çile dolduran ülkücülerin her birinin adına ithafen bir ağaç bulunmaktadır."

Bahçeli'nin kendi elleriyle diktiği bazı fidanların ise bilhassa kendisine kırgınlığını ifade eden dava arkadaşlarının adını taşıdığını belirten Adan, Genel Başkanlarının bu tavrının bugün devasa gibi görünen pek çok problemin çözümü olacağını kaydetti.

Adan, 12 Eylül öncesi örtülü işgal girişimlerinin ideolojik tetikçileri tarafından, 12 Eylül'den sonra ise zalim cuntacıların eliyle asılarak ve işkenceyle şehit edilen bütün arkadaşlarına rahmet dileğinde de bulundu.

Yorumlar (1)
HASAN BAL 4 yıl önce
İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR.MHP DİYE BİR PARTİ Mİ BIRAKTINIZ.AKP NİN YAN KURULUŞU OLDUNUZ
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49