MHP lideri Bahçeli'den flaş mesaj: Felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım

MHP lideri Devlet Bahçeli, orman yangınları ve son günlerde yaşanan otobüs kazalarıyla ilgili bir mesaj paylaştı. Devlet Bahçeli, "Türk milleti nice badireleri aşmış, pek çok belayı yenmiş, sayısız zorlu etapları geçmesini bilmiştir. Yeter ki, felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım, yeter ki devletimizi güçsüz gösterenlere azami dikkat edelim." dedi.

GÜNCEL 08.08.2021, 14:38
MHP lideri Bahçeli'den flaş mesaj: Felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım

MHP lideri Devlet Bahçeli, Balıkesir'de 15 kişinin yaşamını yitirdiği otobüs kazası ve orman yangınları konusunda açıklama yaptı. Devlet Bahçeli, "Vaki felaketleri mukavemet ve mücadele dirayetimizle, birlik ve beraberlik direncimizle göğüsleyeceğiz. Birbirimize dayanarak, birbirimizden güç alarak bugünleri Allah'ın inayetiyle geride bırakacağız." ifadelerini kullandı

Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından şunları şöyledi:

Bugün sabah saatlerinde Balıkesir-Edremit istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucunda acı ve ızdırap verici kayıplar vuku bulmuştur. Bu kapsamda 15 kardeşimiz hayatını kaybetmiş, 14 kardeşimiz de yaralanmıştır. Bilanço çok ağırdır.

MİLLETİMİZİ DERİNDEN SARSMIŞTIR

İki gün önce de, yine sabahın erken saatlerinde Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan bir otobüs kazasında 9 kardeşimiz hayatını kaybederken 30 kardeşimiz yaralanmıştı. Yanan ormanlarımızın hüznü yüreklerimizi kavurmuşken, meydana gelen kazalar milletimizi derinden sarsmıştır.

İRBİRİMİZDEN GÜÇ ALARAK BUGÜNLERİ GERİDE BIRAKACAĞIZ

Sabır ve sağduyuya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Vaki felaketleri mukavemet ve mücadele dirayetimizle, birlik ve beraberlik direncimizle göğüsleyeceğiz. Birbirimize dayanarak, birbirimizden güç alarak bugünleri Allah'ın inayetiyle geride bırakacağız.

"YIKILMAMIZI İSTEYENLER VAR"

Yılmamızı bekleyenler var, hatta yıkılmamızı isteyenler var, dahası çözülüp dağılmamızı dileyenler var! Ancak hepsi boş bir hayalden, boşuna bir hevesten ibarettir. Çeliğe su vermek neyse felaketlerin ortaya çıkaracağı sonuç aynısıdır. Bu durum şaşmaz bir tarih gerçeğidir.

"FELAKETLERE UMUT BAĞLAYANLARA KARŞI UYANIK OLALIM"

Teslimiyet fıtratımızda olmayan bir acziyettir. Türk milleti nice badireleri aşmış, pek çok belayı yenmiş, sayısız zorlu etapları geçmesini bilmiştir. Yeter ki, felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım, yeter ki devletimizi güçsüz gösterenlere azami dikkat edelim.

Son günlerde yaşanan otobüs kazalarında, orman yangınlarıyla mücadele esnasında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmetler niyaz ediyor, tedavi altında bulunanlara şifalar diliyor, ailelerine başsağlığı temennilerimi iletiyorum.

Allah bizlere merhametiyle muamele etsin, korktuklarımızdan emin, umduklarımıza da nail eylesin.

Yorumlar (3)
Felaket ne? 2 ay önce
Yüzde 50 enflasyon 10 milyon işsiz nüfusları 12:milyonu bulan ve her geçen gün artan mülteciler tek tip yandaş basın gibi kavramlar seni rahatsız etmiyor mu? Ediyorsa koşulsuz desteği hükümete niçin veriyorsun?
Bahri 2 ay önce
Bu memleketin başında akp felaket olarak vardı zaten. Buna çanak tutarak felakete ortak oldun bahçeli
ilahiyatçı 2 ay önce
felaketlere asıl umut bağlayan sizlersiniz.istikbaliniz için ülkenin istiklalini kullanıyorsunuz.kin ve nefret ile besleniyorsunuz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49