MHP Lideri Bahçeli: CHP'de çatlak matlak yok, çürümüşlük egemen

CHP'li Bolu Belediye Başkanı'na tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, "Parti yönetimi farklı düşünse de, bu kurnazca tertip edilmiş bir rol paylaşımıdır. Bu konuda CHP’de çatlak matlak yoktur, çürümüşlük egemendir" dedi.

GÜNCEL 31.07.2021, 13:12
MHP Lideri Bahçeli: CHP'de çatlak matlak yok, çürümüşlük egemen

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, orman yangınları ve son günlerde tartışılan düzensiz göç konusuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türkgün Gazetesi'nden Kadir Yıldız'a konuşan Bahçeli, 21 ilde eşzamanlı başlayan yangınların tesadüf olamayacağını söyledi. Bahçeli, "Kundakçılar, hainler, vandallar yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyeceklerdir" dedi. 

"CHP'DE ÇATLAK MATLAK YOK, ÇÜRÜMÜŞLÜK EGEMEN"

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kentteki yabancı uyruklu kişilerin su faturalarına ve vergilerine 10 kat zam yapma kararını da eleştiren Bahçeli, "Bu karar sakat ve skandal bir karardır. İnsanlık değerlerine suikasttır. Ayrımcılıktır, ırkçılıktır, milletimizin alicenaplığıyla bağdaşmayan bir ilkelliktir. CHP zihniyeti zorbadır. Türkiye'ye sığınmış insanları bu yolla dışlamaya ne hakları var? Bu yanlış kararın hukuktan dönmesi de şarttır" ifadelerini kullandı. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Parti yönetimi farklı düşünse de, bu kurnazca tertip edilmiş bir rol paylaşımıdır. Bu konuda CHP’de çatlak matlak yoktur, çürümüşlük egemendir."

"BİZE SIĞINANLARI NASIL ATEŞE ATARIZ?"

Göç konusuna da değinen Bahçeli, "Suriyeliler, Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkeye sığınıyor. Onlar bize misafir. Türk milleti aranan, beklenen, özlenen, merhamet ve hoşgörüsüne ihtiyaç duyulan bir millettir. Bize sığınanları nasıl ateşe atarız? Nasıl ölüme terk ederiz? Biz ilkesel olarak ülkemizde geçici statüde bulunan yabancı ülke vatandaşlarının, güvenli ve huzurlu şekilde tekrar kendi ülkelerine gönderilmesinden yanayız" dedi. 

"DÜZENSİZ GÖÇ ADI KONMAMIŞ İSTİLADIR"

Bahçeli, Afganların Türkiye'ye gelişini de şu ifadelerle değerlendirdi: 

"İnsanlığın karşısına yeni bir göç dalgası çıktı. Buna karşı tedbirli olmalıyız. Düzensiz göç, adı konulmamış bir istiladır, demografik yapımıza kumpastır. Tehlike alarm verici düzeydedir. 

Asıl üzerinde durulması gereken risk ve tehdit ise bu göç hareketliliğinin nihai durağının Türkiye olacağı yönündeki yorum ve tahminlerdir."

KAYNAK: TÜRKGÜN GAZETESİ

Yorumlar (6)
Emekli Memur 2 ay önce
Sayın Genel Başkanım Sözü verilen 3600 ek gösterge nerede?Lütfen ilgilerinizi bekliyoruz.Söz verileli 3 yılı geçti.
TOLGA 2 ay önce
Sayın Başkanım Söz verilen 3600 ek göstergeyi ivedilikle istiyoruz.Söz verdiler.Söz tutulmalı.Tam 3 yıl geçti.
Emekli öğretmen 2 ay önce
Sayın Başkanım SÖZ VERİLEN 3600 EK GÖSTERGEYİ SABIRLA BEKLİYORUZ.LÜTFEN
vatandaş 2 ay önce
Allah rızası için biraz yaşınıza ve konumunuza göre konuşun Allah için be.
Sgb 2 ay önce
MHP kokmuş. Daha başkasına ne diyorsun?
Ayhan kurt 2 ay önce
Nihayet biri halkın duygu ve düşüncesine tercüman oldu erken seçim startı verilmiştir hayırlı olsun bozkurt yeniden iktidara
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49