Mersin Valiliği'nden 'polise hakaret' açıklaması

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın polise "şerefsiz" dediği görüntüleri yayınlamıştı. Mersin Valiliği açıklama yaptı.

GÜNCEL 22.08.2021, 21:59
Mersin Valiliği'nden 'polise hakaret' açıklaması

Mersin Valiliği, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Ak Parti'li Zeynep Gül Yılmaz'ın Türk polisine hakaret ettiği iddialara ilişkin açıklama yaptı.

İşte Valilikten yapılan açıklama;

İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak,

Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

Yorumlar (8)
Herkez haddini bilecek 1 ay önce
Birinci husus araç ihbar üzerine durduruluyor.Kimbilir ne yaptıki trafikte ihbar edildi.
İkinci husus polis usul hatası yapmış bile olsa kahraman ve şehit Türk Polisine Şerefsiz deme hakkını veririmi ona.
Üçüncü husus valilik devleti temsil eden bir kurumdur. Olayı açıklarsın soruşturmanın devam ettiğini söylersin olay çarpıtılıyor gibi bir cümle valiliğin söyleyebileceği bir cümle midir. Varsa dahada bir problem mahkemeye intikal eder.
ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR. 1 ay önce
YANİ ŞEREFSİZ DEMİŞTİR AMA POLİSLER SUÇLU OLDUĞU İÇİN DEMİŞTİR ÖYLEMİ. SUÇLUYA ŞEREFSİZ DEMEK SUÇ DEĞİL YANİ. AH MEMLEKETİM.
Tarafsız 1 ay önce
Böyle vekil olmaz olsun. Yazıklar olsun bu kadına... lânet olsun üstünlük taslayanlara
Polis55 1 ay önce
Yani bu şimdi şerefsiz demesini haklımı gösteriyor?
educationist 1 ay önce
Bu polise hakaret etme hakkı vermez. Özrü kabahatinden beter dedikleri bu olsa gerek.
Ziron 1 ay önce
Kıvır Kıvır Olmadı Bu Polisler Terörist Deyin Tam Olsun.
Veli 1 ay önce
Bu adaletsizlikleri ve hic bir tutar tarafi olmayan aciklamayi gorunce insan devletin polisine yapilan hakaretlerden daha cok uzuluyor birincisinde vekilin davranisinda polis asagilaniyor ikincisinde valilik aciklamasinda devletin adaleti haysiyeti onuru yani kisacasi herseyi asagilaniyor devlet asagilanmasi polisin asagilanmasindan daha kotu. Bu ulkenin vatandasi olarak beni assinlar bir polisi oldursunler ama devleti asagilayip kucultmesinler devlet kutsaldir bu millette. Allahtan korkun devletin onuruyla oynamayin
Hakan kurt 1 ay önce
Polis katilleri ile sarmaş dolaş chpkk polise hakaretten dem vuruyor.Yer misin içer misin? .Polis de kendini bı.....bo....k zannetmiş.Sözüm Malesef ukala polislere...Polisi savunmak PKK nin don lastiklerine kalmadı.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49