Meral Akşener: Arkadaşlarımızın ortak noktası hepsinin Kürt olması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, PKK ile bağlantılı olduğu iddiasıyla isimleri açıklanan İYİ Parti'li adaylarla ilgili konuştu...

GÜNCEL 27.03.2019, 20:29
Meral Akşener: Arkadaşlarımızın ortak noktası hepsinin Kürt olması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, PKK ile bağlantılı olduğu iddiasıyla isimleri açıklanan İYİ Parti'li adaylarla ilgili olarak, "Şimdi gelelim bu 29 arkadaşımızın ortak noktasına. 'Meral Akşener'in PKK'lıları' denilen arkadaşlarımızın ortak noktası hepsinin Kürt olması. Demek ki AK Parti'nin yanında durmazsan vatan hainisin" dedi.

Akşener, Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Çark Caddesi'nde halka seslendi. PKK ile bağlantılı olduğu iddiasıyla isimleri açıklanan İYİ Parti'li adaylarla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye için çok vahimdir, 29 belediye meclis üyesi adayımız tüm vatandaşlık numaralarıyla birlikte yayınlandı ve iftira atıldı. Bunların PKK'lı olduğuna dair. 29 arkadaşımızın 29'u da Süleyman Soylu'yu mahkemeye verdi. Ama çok vahim bir şey daha var, Ahlat'taki arkadaşımız bir şehit kardeşi. PKK ile mücadelede şehit olmuş bir ağabeyin erkek kardeşi. Ahlat'ta biz Cumhur İttifakı'nın adayını destekliyoruz, sayemizde kazanacak. Iğdır'da biz Milliyetçi Hareket Partisi'nin aday gösterdiği ve aynı zamanda Cumhur İttifakı'nın adayı olan İsa Tezel'i destekliyoruz. Bizim oyumuzla Iğdır alınacak. Bundan hiç kimse bahsetmiyor. Buna karşılık iftiralar, hakaretler, yalanlar diz boyu.''

“PKK'LI DAMGASI VURUYORSAN BU ÜLKE BATMIŞ DEMEKTİR”

''PKK'lı'' denilen kişilerin ortak noktasının Kürt olmak olduğunu, AKP'nin yanında durmamaları nedeniyle vatan haini olarak gösterildiğini savunan Akşener, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şimdi gelelim bu 29 arkadaşımızın ortak noktasına. 'Meral Akşener'in PKK'lıları' denilen arkadaşlarımızın ortak noktası hepsinin Kürt olması. Demek ki AK Parti'nin yanında durmazsan vatan hainisin. Demek ki İYİ Parti'den aday olursan vatan hainisin. Bir çoğunun kökü burası. 29 Kürt arkadaşımızın kökü de siyasi kökü de böyle. Ayıptır, günahtır. Eğer sen başka bir siyasi partiden aday gösterilmiş, oradan aday olmayı tercih etmiş kardeşlerimize 'PKK'lı' damgasını vuruyorsan, bu ülke batmış demektir. Kardeşi kardeşin karşısına dikecek bu dili reddediyoruz. İster AKP'ye, ister MHP'ye oy versin, o insanların tamamı benim kardeşimdir, canımdır, kanımdır. Bu Cumhurbaşkanı'nın bugüne kadar pek çok şeyini hoşgördük ama bu davranışını hoş görmemiz mümkün değildir."

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49