Memurun rüşvet tarifesi... 2 kangal sucuk, 1 kutu lokum

Afyonkarahisar Ticaret İl Müdürlüğü'nde görevli bir memur, bir galericinin işini halletmek için rüşvet istedi. Memurun tarifesi ise ilginçti: 2 kangal sucuk, bir kutu lokum, 10 paket sigara ve 2 bin 500 dolar.

GÜNCEL 07.01.2021, 09:52
Memurun rüşvet tarifesi... 2 kangal sucuk, 1 kutu lokum

Afyonkarahisar Ticaret İl Müdürlüğü'nde görevli bir memur, galerici Y.A.'ya alım satım yetki belgesi vermesi karşılığında rüşvet istedi. Memurun istediği rüşvet ise herkesi şaşırttı. İddiaya göre Y.A.'dan kendisine iki kangal sucuk, bir kutu lokum, 10 paket sigara ve 2 bin 500 dolar istedi.

Polise giderek müracaatta bulunan Y.A., galerici olduğunu araç satışı için yetki belgesi alması gerektiğini ve tüm bu şartları haiz olduğu halde ticaret müdürlüğünde görevli bir memurun kendisinden 2 bin 500 dolar, 10 paket sigara, 2 kangal sucuk ve 1 paket lokum karşılığında işini halledebileceğini söylediğini beyan etti.

Bunun üzerine polis seri numaraları alınmış 25 adet 100 doları Y.A.'ya vererek şüphelinin iş yerinin önünde bir süre bekledi. Kısa bir süre sonra A.C. iş yerine geldi ve elinde bir kutu ile dışarı çıktı.

İddiaya göre A.C. elindeki kutuyu resmi plakalı araca koyup hareket ettiği sırada polis ekiplerince durduruldu.

Araçta yapılan aramada seri numaraları daha önceden alınış 2 bin 500 dolar, 2 kangal sucuk, 10 paket sigara ve 1 kutu lokum ele geçirildi. A.C. irtikap suçundan gözaltına alındı.

Yunus Emre Kavak

Kaynak: SABAH
Yorumlar (4)
Vatan ve Bayrak 1 hafta önce
Özal'ın dediği gibi benim memurum işini bilir. Rüşveti siyasiler alırken mübah böyle memurlar alırken enseleniyorlar, yalınız yedirmezler.
rüşvet alanda verende melundur demişler 1 hafta önce
haah işte böyle rüşvet isteyenlerin hepsini böyle öpeceksin bak bakayım bir daha yapabiliyorlar mı bir sürü şerefsiz var bu işi yapan ama gizli ama kimi kişilerle ortak
BAYRAKTAR 1 hafta önce
BAŞLIĞIN DÜZELTİLMESİ GEREKİR. HABERCİLİK CİDDİYETİYLE BAĞDAŞMIYOR.
by doğru 1 hafta önce
memur işte çalmayı bile becerememiş , istekleri, ufku bile dar. siz bırakın böyle ufak işleri büyükbaşların aracının önünü kesebiliyor musun.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49