Memursen Genel Başkan Yardımcısı Oğluna Sattığı Sendika Aracını Geri Satın Aldı

Memursen genel Başkan yardımcısı Hacı Bayram Tonbul , sendikanın aracını kasko fiyatının yarısına oğluna sattığı basına yansımıştı . Gelen tepkiler üzerinde oğluna sattığı aracı geri sendikaya satın aldı .

GÜNCEL 09.02.2020, 20:04
Memursen Genel Başkan Yardımcısı Oğluna Sattığı Sendika Aracını Geri Satın Aldı

Kamudanhaber - Özel Haber

Memur-Sen’in toplu sözleşmeden sorumlu genel Başkan yardımcısı Hacı Bayram Tonbul , sendika genel başkanı olduğu Enerji Bir Sen’e ait aracı kasko değerinin yarı fiyatına oğluna satmıştı .

Twitter fenomeni olan Ankara Kuşu isimli hesap , sendika başkanının oğluna sattığı aracın satış belgesini yayınlamıştı .

Twitter üzerinde ciddi eleştiri alan sendika başkanı , oğluna sattığı aracı sendikasına 41 bin TL değerle geri almış .

Bu konuda da sendika genel merkezi olarak aşağıdaki açıklamaya yer verilmiş . 

“Aracı alan kişinin Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul’un oğlu olması hasebiyle ‘Sendikamızın zarara uğratıldığına’ yönelik asılsız ve mesnetsiz haberlerle Genel Başkanımızdan ziyade Enerji Bir-Sen’in kurumsal yapısının hedef alınıp daha fazla yıpratılmaması adına, arada geçen süre de dikkate alınarak herhangi bir zarar kaydı olmaksızın, Sendikamız tarafından 45.000TL’ye satılan aracın iade edilmesi istenmiş ve 41.000TL bedelle geri alınmıştır. “

Hacı Bayram Tonbul , 110 bin TL kasko değeri olan aracı 45 bin TL bedelle oğluna satmış , Ankara Kuşu bu konuyu Twitter’da gündeme getirince yine oğlunun aracını 41 bin TL’ye sendikasına satın almış .

Bu haberde anlatılan olaylarda acı olan nedir biliyor musunuz ?

Dört buçuk milyon memur ve memur emeklisini temsilen toplu sözleşme masasına oturan sendikanın yetkilisi Hacı Bayram Tonbul’dur .

Sendikanın arabasını önce oğluna satıp gelen tepkilerden sonra aracı geri satın alan sendikanın başkanının istifa etmesi gerekir .

Memur-Sen’de Büro Memur-Sen ve akabinde Enerji Bir Sen’de yaşanan bu olaylara Ali Yalçın dur demelidir .

Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz .

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (68)
vay anasını 1 yıl önce
Sendikayı resmen rente car çevirmişler sendika memurların menfatini koruyacagına al sat işine başlamış koskoca memur sen ne hale geldi yazık cok yazık
Harun Cakir 1 yıl önce
Memur sen her sikintinin arkasinda cikiyor. Gereksiz bir sendika
tarsusi 1 yıl önce
müdürlerin baş belası olmuşlar. herşeye maydonoz oluyorlar. akpartiyi begenmiyorlar.reisi eleştirmeye başladılar. dilleri pek uzadı. 15 temmuz öncesi günlerini mumla arıyorlar. sonları geldi inşAllah.
Ali 1 yıl önce
Şu adamı sendikadan kovmaları gerekiyor. Azıcık utanmaları kaldıysa. Bu gidişle yakında Eğitim Bir Senden istifa edeceğim. Böyle adamlar benim üzerimden para yiyor. Allah sorar.
mesut60 1 yıl önce
Haberi okuyunca güleyim mi ağlayım mı bilemedim bu ne ya
Torpilsennnn 1 yıl önce
Menfaat grupları,torpillllseennnnnn
La bilo 1 yıl önce
Bilo efendi hayır mı? İnkar mı ediyorsun?
Bilo 1 yıl önce
Kamudan haberin bir kuyruk acısı var galiba yakında çıkar kokusu.ipli si ip sizi iş başında yine.
kağan 1 yıl önce
hayırdır sendikanın arabasını yarı fiyatına satmasını savunur durumdasın yüzde mi aldın?
Aslanhan 1 yıl önce
Sivas Eğitim Bir Sen Şube Başkanı HİT ve ekibini tebrik ediyorum .Adamlar hem milli eğitim müdürünü hem de valiyi geri adım attırmışlar. Aslanhan ve Demirkaynak hocalarım valiye gidip postalarını koymuşlar. Valide geri adım atıp bunları görevden almıyacakmış. Çarşıda böyle konuşuyorlarmış gerçekten ilginç
9 Eylül 1 yıl önce
inanmam. kimseye geri attıracak durumları yok. hepsi mevcut pozisyonunu koruma derdinde. sonlarının geldiğini biliyorlar. bugüne kadar inlerine girilemedi çünkü yurtta yada komşularda hep olağan üstü bir durum oldu. az daha sabredin ve görün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49