Memur-Sen hükümetten yeni zam teklifi bekliyor

Genel Başkan Yalçın, "Hükümetin sunduğu ilk teklif beklentilerimizi karşılamaktan uzakta. Biz müzakereleri başlatacak ve üzerinde pazarlık yapabileceğimiz yeni bir teklif bekliyoruz" açıklaması yaptı.

GÜNCEL 15.08.2021, 13:26 15.08.2021, 13:35
Memur-Sen hükümetten yeni zam teklifi bekliyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetin sunduğu ilk zam teklifinin beklentilerini karşılamaktan uzakta olduğunu belirterek, "Biz müzakereleri başlatacak ve üzerinde pazarlık yapabileceğimiz yeni bir teklif bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Memur-Sen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, hükümetin 6. Dönem Toplu Sözleşme'de ilk zam teklifini sunmasının ardından konfederasyonda yürütülen istişareler kapsamında il temsilcileri Ankara'da toplandı.

Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, bağlı sendikaların genel başkanları ile il temsilcilerinin katıldığı 34. İl Temsilcileri Toplantısı'nda, sözleşme görüşmelerinde izleyecek yol haritası tartışıldı.

Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Hükümetin sunduğu ilk teklif beklentilerimizi karşılamaktan uzakta. Biz müzakereleri başlatacak ve üzerinde pazarlık yapabileceğimiz yeni bir teklif bekliyoruz." dedi.

- "19 Ağustos eylem yapılması kararlaştırıldı"

Memur-Sen 34. İl Temsilcileri toplantısında, şu kararlar alındı:

"12 Ağustos'ta kamu işvereni tarafından sunulan teklifi kabul etmiyor, 'en kısa sürede' ve 'müzakeresi yetişebilecek' nitelikte, 'yeni, makul, adil ve müzakere etmeyi gerektirecek' teklif bekliyoruz. Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın görüşme ve müzakerelerde de ifade ettiği şekilde bürokrasinin, siyasetin ve kurumların kamu görevlilerinin emeğine değer verme noktasında özel bir gayret göstermesi gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz. Bu tespit ve kararların yanında, kamu işvereninin tekliflerimize olumlu bakış üretmesine ve imzaya davet içeren teklifler getirmesine katkı sunmak, sürece olumlu katkı sağlamak ve kamuoyunun konuya dair farkındalığını artırmak, makul olan tekliflerimizin kabulü için demokratik hakkımızı kullanmak amacıyla 19 Ağustos saat 18.00'de Ankara'da eylem yapılması, süreç içerisinde atılacak olumlu adımlara göre de yeniden değerlendirme yapması."

Yorumlar (14)
Bill Gates 1 ay önce
Pehhhh 3.5 Ali pehhhh. Çok beklersinnn. Fıtratın uygun değil sendikacılığa. Aktörsün sen aktörrr
Srk 1 ay önce
Atma Aliiiii Herşey günler öncesinden belli idi zaten Senaryo oynuyorsun...
Necati 1 ay önce
Haklar yalvararak değil şoke şoke alınır,yazıklar olsun tam bir acizlik var,bunların hepsini sandığa gömeceğiz
Dursun 1 ay önce
3.5 yeter başkan.
Ziron 1 ay önce
Hükümet istediğimiz zam oranını vermezse 19 Ağustos ta öğlen saat 12:30 ile 13:30 arasında iş bırakma eylemi yapalım daha olmadı ramazanda yemek tabldotları yemeyelim daha olmadı cumartesi pazar günleri işe gitmeme eylemi yapalım buçukçu ali sen bilirsin işini.
ahmet 1 ay önce
bugüne kadar memurun lehine tek bir faydan olmadı. Tiyatro bite de ballı maaşlara ve saltanata devam eten iyi olurdu değil mi? Ayıp utanma kalmamış sizde.
FRC 1 ay önce
Gerçekten Ali Başkan kendisine yakışanı yapmış saat 18:00’den sonra eylem kararı almış etkisiz sendikanın yöneticileri yine üyelerini buçukla satıp kendilerine makam almışlar geçmişte ne yaptı ki şimdi yapsın yazıklar olsun üyelerinin hakkını aramayan sendika yöneticilerine
Hasan basri 1 ay önce
Böyle sendikacilik mi olur. Hani eylem hani grev. Eğer bu sefer de enflasyonun üstünde bir şey olmazsa sendikadan istifalar olmalı, yoksa memurun hakkını savunmayacaklar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49