Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın : İstikrar her şeyden önemli

Türkiye'nin üzerine planlar yapıldığını belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye'nin istikrarının birinci öncelik olduğunu söyledi.

GÜNCEL 24.03.2019, 18:14
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın : İstikrar her şeyden önemli

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Samsun İl Divan Toplantısı'na katıldı. Yalçın, toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Memur-Sen'in çok büyük kitleye hitap ettiğini belirten Yalçın, "Tolumun 4'te birini temsil ediyor milli gelirden onların alacağı payı belirleme noktasında gayret gösteriyoruz. Bizim işimiz adaletin tesis edilmesi. Gelir dağılımında adaleti tesis ettiğimiz zaman ülkeye en büyük katkıyı sunmuş olacağız. Onun için toplu sözleşme süreçlerinde kamu görevlisi ve kamu görevlisi emeklisi üzerinden milli gelirin düzgün dağıtılması, adil bir taksimat yapılması konusunda gayret gösteriyoruz. Memur-Sen bunu ortaya koyarken nerede bir mazlum bir mağdur varsa hassasiyet gösteren bir teşkilat. Kuruluş misyonu ve ilkesel değerlerinden 27 yıldır sapmamış bir teşkilat. Bizim yolculuğumuz devam edecek. 27 yıl içerisinde kaldırım taşı sökmedik, cam çerçeve dökmedik bundan sonrada dökmeyeceğiz. Çünkü erdemli bir hareketiz" dedi.

31 Mart seçimlerinin Türkiye için büyük önem taşıdığını vurgulayan Yalçın, "31 Mart'ın son derece önemli. Çünkü Türkiye'nin bulunduğu coğrafya çok hareketli. Yanı başımızda Sykes-Picot Anlaşması'nın bir diğer versiyonu uygulanıyor. Kudüs yeniden işgal altına alınıyor. Siyonist planın önemli bir etabı gerçekleşmiş bulunuyor. Libya yok edildi, Irak'ın istikrarı ortadan kaldırıldı. Mısır ipotek altına alındı. Suriye'nin 5'e bölüneceği yaklaşımları var. Peşinden Türkiye'nin Arz-ı Mev'ud toprakları içerisindeki kısmına ilişkin yürütülen simülasyon yada emperyal güçlerin yeni konvansiyonel silah olarak kullandığı terör örgütleri üzerinden Türkiye diz çöktürme arayışları devam ediyor. Dolayısıyla böyle bir zeminde istikrarı birinci önceliği. Biz kamu görevlisiyiz. Bizim için istikrar her şeyden önemli. İstikrarsız zeminler birilerine kazandırır ama bize hep kaybettirir. Felaket bazılarının felaketi bazılarının selameti olur. Biz sabit gelirliyiz. İstikrarsızlık bizim bordromuzu etkiler. İstikrarsız zemin her zaman bizi vurur. Onun için bizim için birinci hassasiyet Türkiye'nin istikrarı. Türkiye'nin istikrarsızlığı hem bölgenin hem Türkiye'nin felaketi olur. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil. Fincancı katırları ürkütülmüş durumda. Topuk selamı ile iktidarı devralan bir Türkiye yok. Uluslararası odaklara gidip elini açan, belini büken bir Türkiye yok. Türkiye küresel emperyalizme karşı sesini yükselten, dünyadaki herkesin hissiyatını ifade eden bir pozisyonda" diye konuştu.

Toplantıya Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve üyeler katıldı.

Kaynak: İHA
Yorumlar (16)
Koltuk istikrarı! 2 yıl önce
Memnursen mensupları mülakatla ihya olmaya devam edecek istikrardan kasıt bu?
Sencer 2 yıl önce
Adalet Devletin dinidir.Siz koltukla istikrarı karıştırıyor sunuz.
vatandaş 2 yıl önce
sizde hiç mi utanma duygusu yok be.
Zıkkımın Kökü 2 yıl önce
Diyarbakırda göbek atan köçeklerini hale yola koy Aliciğim!
Misafir 2 yıl önce
Ali bey şimdi yoğun. Malûm secim çalışmalarında...eğitim ikinci belki de son planda
Ceylanx 2 yıl önce
En buyuk baskan aşil ci ali
LATİF 2 yıl önce
Başkan kesinlikle İSTİKRAR ve KALKINMA ... devletin bakası için önemlidir hepimizin arzusudur...fakat insanları mağdur etmekle istikrar barış kalkınma.... olmaz ne basiti biz eski idarecilerin haklarını niye gasp ettiniz... niye vermiyorsunuz...istikrar...böylemi olur başkan laf ile amel bir birini tutmalı
Cemaatci müdürleri kim aklıyor koruyor? 2 yıl önce
Tövbekar fettucular istikrarlı bir şekilde koltukta oturmaya devam ediyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49