Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Açlık ve yoksulluk sınırı arasında memur kalmasın

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme sürecine ilişkin, "Teklifimizi kamu işverenine temmuz ayı içerisinde teslim edeceğiz. Ağustosta süreç başlayacak. İstiyoruz ki açlık ve yoksulluk sınırı arasında memur kalmasın." dedi.

GÜNCEL 19.06.2021, 22:15
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Açlık ve yoksulluk sınırı arasında memur kalmasın

Yalçın, Mardin Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Eğitim-Bir-Sen Mardin 2 Nolu Şube'nin 1. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, toplu sözleşme hakkının memur sendikacılığı olarak Memur-Sen sayesinde alındığını belirtti. Memur-Sen'in yetkili olmasıyla Anayasa Referandumuna toplu sözleşme hakkını koyduklarını dile getirdi.

Son toplu sözleşmede bir mutabakata varamadıklarını ve hakeme kaldığını, bu konuda iradelerini ortaya koyduklarını kaydeden Yalçın, "Toplu sözleşmeyi bir toplumsal sözleşmeye dönüştürme konusunda hükümete sorumluluk düşüyor. Onun için sürecimiz başladı. Gerekli görüşmelerimizden sonra teklifimizi kamu işverenine temmuz ayı içerisinde teslim edeceğiz. Ağustos'ta süreç başlayacak. İstiyoruz ki açlık ve yoksulluk sınırı arasında memur kalmasın. En düşük memur maaşının mutlaka ama mutlaka yükseltilmesi gerekiyor." diye konuştu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özcoşar da yeni seçilen yönetime başarılar diledi.

Tek listeyle gidilen seçimde, Eğitim-Bir-Sen Mardin 2 Nolu Şube Başkanlığı'na Mustafa Öztürk seçildi.

Yorumlar (19)
Memura 3 Bucuk Cok bile 1 ay önce
Yüzde 3 BUÇUK zamma imza atan Türkiye Kamu Sen'in tüm başkanlarını kınıyorum!! Cok fena kınıyorum:)) derse hic şaşırmam.
Yavuz 1 ay önce
SiZ varken arada kalmayız. Daha aşağıya düşeriz
ALPASLAN 1 ay önce
Yine 3 BUÇUK atarsiniz
cengizoğlu 1 ay önce
Sen ne zaman memuru çalışanı savundun ki? Yandaş oldun.Sendikalı bir kadrolaşmaya izin verildi sesini kestiler.Allahın gazabı senin üstünde olacak.Bunca mağdur mazlum insanın hakkı senin üstünde.Nasıl helalleşeceksin?Şimdi kalkmış memur çalışan nutukları atıyorsun.Biz senin ne olduğunu gördük yaşadık anladık.Rahmetli genel başkanını ahı da seni tutacak.O günler ne mücadele ile ne gayretle hüsniyetle çalışıldı.Şimdi makam sahibi oldunuz,kibirlenin.Allah büyük.
BAYRAKTAR 1 ay önce
BOSUNA BAĞIRIYORSUNUZ KARARI EKMEĞİN FİYATINI BİLMEYEN HAKEM HEYETİ VERİYOR. TÜM SENDİKALAR BAYPAS EDİLİYOR.
Sinan 1 ay önce
Geç bunları 3,5
SUZAN TÜRKOĞLU 1 ay önce
Boş konuşma başkan! Önceden anlaştığınızı ve gece gidip buçuklara imza attığınızı herkes görüyor. Yoksa vekil olamazsınız değil mi?
memlket 1 ay önce
sayenizde emekli maaşı yarıya düştüğü için emekli olamayan yüzde yüz enflasyona rağmen yüzde 15 zamla biçare duruma düşürülen bir memur var.
Nihat 1 ay önce
Nasıl olsa memuru satışa getireceksiniz yalandan yere name yapmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49